Obserwator 2020.11.19

  • 19.11.2020, 17:01
  • TV Słupsk
19_11_obserwator.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
serwis informacyjny

Dziś w Obserwatorze

Sesja o pieniądzach
Zmiany w budżecie miasta, wykup prywatnych terenów pod budowę dróg na osiedlu Zachód, przyjęcie Samorządowej Karty Praw Rodzin, ustalenie nowych dodatków funkcyjnych dla władz szkół – to tylko niektóre tematy, jakimi na najbliższej sesji zajmą się słupscy radni.

Świąteczny Słupsk
Choć do świąt został jeszcze sporo ponad miesiąc, miasto powoli stroi się bożonarodzeniowo. Pierwsza ozdoby zobaczyć już można na Starym Rynku i na Skwerze Pierwszych Słupszczan.

Drzewko za pomoc
Zofia Stodoła, szefowa słupskiego Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Dorosłym „Przystań”, odebrała wczoraj w ratuszu Srebrne drzewko. To nagroda marszałka województwa pomorskiego, przyznawana za wybitne i nowatorskie rozwiązania w zakresie pomocy i integracji społecznej.

Ukradł pieniądze niepełnosprawnemu
Policjanci z Dębnicy Kaszubskiej zatrzymali 32-letniego mężczyznę, który ukradł pieniądze niepełnosprawnemu mężczyźnie, a wcześniej zaproponował mu pomoc. Napastnik został już aresztowany na dwa miesiące. Za kratami może jednak spędzić znacznie więcej czasu, bo rozbój grozi mu nawet 12 lat więzienia.

Psycholodzy pomogą ustczanom
W Ustce rusza telefoniczna pomoc psychologiczna dla osób przebywających na kwarantannie. Akcję przygotowało Centrum Integracji Społecznej.

Szeroka debata o strategii
W Ustce trwają konsultacje społeczne dotyczące Strategii Rozwoju Miasta Ustka do roku 2030. Pierwszy etap konsultacji dobiega końca, jednak ustczanie będą mieli jeszcze okazje do wypowiedzenia się w tej sprawie.

TV Słupsk

Podziel się:


Pozostałe