Obserwator 2021.02.18

  • 18.02.2021, 18:48
  • TV Słupsk
18-02-obserwator.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
serwis informacyjny

Dziś w Obserwatorze

Zróbmy sobie wiatę
Niemal 100 tysięcy złotych w ciągu dwóch lat wyda miasto na budowę wiat śmietnikowych w ramach akcji „Wykonuję, segreguję, dbam”. O te pieniądze mogą się starać na przykład wspólnoty mieszkaniowe. Nie trzeba mieć dodatkowych pieniędzy, wkładem własnym będzie pomoc mieszkańców podczas realizacji inwestycji.

Złota słupska młodzież
Doskonały występ słupskich lekkoatletów na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów U18 i U20. Słupszczanie przywieźli cztery medale, w tym trzy złote.

Park dla rodzin i psów
Jeszcze w tym roku zagospodarowany będzie park im. Ireny Sendlerowej przy ul. Wazów. Powstaną tam miejsca zabaw i wypoczynku dla osób w różnym wieku, ale także teren dla psów.

Orkiestra policzona
Niemal 200 tysięcy złotych zebrał słupski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podczas 29. finału. Właśnie zakończyły się ostatnie orkiestrowe aukcje. Ubiegłoroczny rekord nie został co prawda pobity, rekordowe było natomiast zainteresowanie licytacjami.

Kulturalny weekend
Utwory wiedeńskich klasyków zabrzmią w sali słupskiej filharmonii w najbliższy piątek. Będzie to pierwszy od ubiegłorocznej jesieni koncert, który widzowie zobaczą i usłyszą w siedzibie tej instytucji.

Wyrok w sprawie zmian w oświacie
Pozytywny dla usteckiego samorządu wyrok Sądu Administracyjnego w Warszawie. Uchylił on postanowienie Ministra Edukacji Narodowej oraz postanowienie Pomorskiego Kuratora Oświaty w przedmiocie negatywnej opinii w sprawie likwidacji Szkoły Podstawowej Nr 3 w Ustce.

Najlepsi czytelnicy z Ustki
Tegoroczna Gala Czytelnika Roku 2020, jako, że sam rok był nietypowy, odbyła się w wyjątkowych okolicznościach. Było nieco wirtualna, bez uścisków dłoni, występów i wspólnego celebrowania udziału książki w codziennym życiu.

 

TV Słupsk

Podziel się:


Pozostałe