5 pomysłów na idealny prezent z okazji Dnia Kobiet

  • 13.03.2021, 12:42
  • TV Słupsk
5 pomysłów na idealny prezent z okazji Dnia Kobiet
Dzień Kobiet już tuż, tuż, a Ty wciąż nie znalazłeś prezentu dla swojej drugiej połówki. Oczywiście próbowałeś swoich sił w Internecie, bez skutku. Wybrałeś się do kilku, lokalnych sklepów i nic nie znalazłeś. Zaczynasz trochę panikować, ponieważ Twoja partnerka zawsze wie co kupić. Spokojnie, w tym roku możesz odetchnąć z ulgą. Przedstawimy Ci aż 5 pomysłów na idealny prezent, z którego ucieszy się każda kobieta.

Top 5 prezentów na Dzień Kobiet

Przekonaliście się na własnej skórze, że wybór prezentu z okazji Dnia Kobiet to wcale nie taka prosta sprawa. Naprawdę doceniamy Wasze starania i właśnie dlatego postanowiliśmy stworzyć propozycję prezentów, z których ucieszy się każda kobieta. Jesteście gotowi?

  • BIŻUTERIA, bo przecież każda kobieta lubi „błyszczeć”. Możecie pomyśleć, że to nieco oklepany pomysł, ale szczerze znajdźcie chociaż jedną kobietę, która nie ucieszy się z pary kolczyków, naszyjnika, bransoletki czy pierścionka? Kolor, wielkość czy kształt to już Wasza decyzja.
  • PERFUMY – pewnie zastanawiacie się, czemu nie wpadliście na to wcześniej? Cóż czasem najprostsze pomysły są na wyciągnięcie ręki. Zatem otwórz szafkę w łazience, na której znajdują się kosmetyki Twojej lubej i sprawdź jaki zapach lubi najbardziej.
  • ROMANTYCZNY WIECZÓR – nie jedna kobieta wzruszyła się oglądając komedie romantycznego, które dobrze wiemy jak się kończą. Niemniej jednak czasami płeć piękna, pragnie być rozpieszczana, a co może być lepszego od romantycznej kolacji? Takiej przy świecach, z winem i klimatyczną muzyką w tle?
  • KSIĄŻKA – prosty wynalazek znany od wieków, skutecznie wypełniający wolny czas i to w bardzo przyjemny sposób. Już sami dobrze wiecie co wasze drugie połówki lubią czytać najbardziej, czy to w wersji tradycyjnej czy w formie e-booków.
  • PODGRZEWACZ TYTONIU –jeśli Wasza druga (ładniejsza) połówka ma problem z papierosami i nie może albo, co gorsza, wcale nie chce go rozwiązać, to podgrzewacz tytoniu może być dla niej lepszym, bo potencjalnie mniej szkodliwymrozwiązaniem od dalszego raczenia się papierosowym dymkiem. Bo w podgrzewaczu nie ma dymu.  Ten pomysł wymaga szerszego usprawiedliwienia.

Problem jest realny

Czy zdawaliście sobie sprawę, że jednym z największych, kobiecych problemów jest palenie papierosów? Nie tylko w Słupsku, nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Według danych zebranych przez Światową Organizację Zdrowia papierosy pali prawie 250 milionów kobiet, wychodzi na to, że co czwarty palacz na globie jest kobietą.

Czy zdawaliście sobie sprawę, że palaczki mają większe problemy skórne? To właśnie poprzez palenia papierosów ludzka skóra jest nieodpowiednio dotleniona, co w dalszej konsekwencji prowadzi do jej odwodnienia. Wraz z upływem czasu, cera kobiety palącej jest bardziej wysuszona, pojawiają się zmarszczki, a co najgorsze skóra zaczyna się szybciej starzeć!

Kto jest winny: nikotyna, dym czy tytoń?

Każdy zdaje sobie sprawę, że palenie zabija, ale co tak naprawdę szkodzi? Okazuje się, ze to nie tytoń czy nikotyna są głównym problemem. Owszem, nikotyna uzależnia, ale główny ciężar winy leży po stronie dymu papierosowego. Powstaje on w wyniku spalania tytoniu w bardzo wysokiej temperaturze. Znajdują się w nim trujące substancje smoliste czy tlenek węgla, które są głównymi przyczynami rozwoju chorób związanych z paleniem tytoniu, zwłaszcza nowotworów. Są w nim też wysokie stężenia tzw. wolnych rodników – związków szczególnie niszczących kobiecą urodę.

„Wolne rodniki występujące w dymie z papierosa dramatycznie zwiększają ryzyko rozwoju miażdżycy i przyspieszają jej rozwój. Wzrasta też ryzyko związane z rozwojem przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP). Jest ono 10-krotnie wyższe u mężczyzn palących niż niepalących, i aż 12-krotnie wyższe u kobiet palących, niż wolnych od tego nałogu! Dlatego zmniejszenie ekspozycji na substancje szkodliwe dymu papierosowego jest celem samym w sobie(…)” – podkreślał prof. dr hab. n. med. Rafał Pawliczak, alergolog i pulmonolog z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi podczas konferencji „Immunologia dorosłych 2020”, w trakcie której zaprezentował wykład „Wolne rodniki i inne szkodniki”.

Palenie papierosów zabija i to każdego dnia, dlatego najlepiej w ogóle tego nie robić, a gdy się już robi to najlepiej jest pożegnać się z nałogiem raz, a skutecznie. Wiemy, że łatwo się mówi, ale stawką jest Wasze życie. Jeżeli mim to, nie chcecie się pożegnać ze zgubnym nałogiem to spróbujcie zastąpić tradycyjnego papierosa, jego potencjalnie mniej szkodliwą dla zdrowia alternatywą, jak podgrzewacz tytoniu czy e-papieros.Badania Uniwersytetu w Zurychu wykazały, że poziom wolnych rodników w aerozolu z systemu podgrzewania tytoniu IQOS jest mniejszy o około... 99 proc. w porównaniu z dymem z papierosa! To samo urządzenie wzięła też pod lupę amerykańska agencja zajmująca się m.in ochroną zdrowia, czyli FDA. I uznała je za produkt zmniejszający narażenie na toksyczne substancje w porównaniu z papierosami, przyznając mu status „produktu tytoniowego o zmodyfikowanym ryzyku” i uznając za „właściwy dla promocji zdrowia publicznego”. Nie zmienia to faktu, że najlepszym rozwiązaniem jest rozstanie się z nikotynowym nałogiem raz na zawsze!

 

TV Słupsk

Podziel się:


Pozostałe