Obserwator 2021.03.31

  • 31.03.2021, 17:27
  • TV Słupsk
31-03-obserwator.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
serwis informacyjny

Dziś w Obserwatorze

Pożegnanie księdza
Bliscy, księża i wierni pożegnali w środę słupskiego księdza Zdzisława Dmuchałę. Przez niemal sześć ostatnich lat kapłan związany był z kościołem Mariackim.

Najpierw telefon, potem wizyta
Słupski ratusz przedłuża zmiany w organizacji pracy urzędu. Dla mieszkańców oznacza to konieczność wcześniejszego umówienia się na spotkanie z urzędnikiem. Wszystko w związku z wciąż dużą liczbą zakażeń koronawirusem w mieście.

Święta w reżimie
Choć kościoły są otwarte, nabożeństwa będą się w nich odbywały w ostrzejszym niż dotychczas reżimie sanitarnym. Dlatego organizowane będą dodatkowe nabożeństwa. W części parafii święcenie pokarmów, a nawet mszy odbędzie się na zewnątrz kościołów. Nie wszędzie też przejdą procesje.

Mało dzieci w grupach
Choć żłobki i przedszkola wciąż są otwarte, nie dla wszystkich dzieci jest dla nich miejsce. To skutek najnowszych rządowych ograniczeń covidowych, które weszły w życie z początkiem tego tygodnia.

Jarmark na deptaku
Do piątku czynny będzie jarmark na deptaku przy ul. Nowobramskiej. Kupić tam można świąteczne produkty i ozdoby.

Apel do ozdrowieńców
Z kolejnym apelem do mieszkańców regionu zwraca się Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Słupsku. Tym razem jednak nie chodzi o krew, tej na szczęście nie brakuje. Na gwałt potrzebne jest osocze od ozdrowieńców po przebytym covidzie.

Strefa Płatnego Parkowania w Ustce– zmiany
Obniżenie abonamentów dla mieszkańców strefy, rozszerzenie gamy abonamentowej w związku z promowaniem pojazdów ekologicznych oraz dodanie miejsc parkingowych na ulicach Marynarki Polskiej i Kaszubskiej to najważniejsze zmiany w usteckiej Strefie Płatnego Parkowania.

 

TV Słupsk

Podziel się:


Pozostałe