...RATUSZ DLA CIEBIE... | Ratusz dla Ciebie Marzec 2021

  • 05.04.2021, 19:00
  • Marek Sosnowski
loadingŁaduję odtwarzacz...
Każde miasto czy gmina, urzędowo w ustawie nazywane „jednostkami samorządu terytorialnego” w związku z tą ustawą właśnie mają wobec swoich obywateli cały szereg obowiązków. Muszą zapewnić im edukację od najwyższego do możliwie najwyższego poziomu, dbać o ich zdrowie z publicznych przychodniach, a czasami i szpitalach, w większych miastach zapewnić komunikację publiczną, w miarę możliwości zaspakajać potrzeby mieszkaniowe, wywóz odpadów, dostarczać wodę i odbierać ścieki oraz odpady itd., itp. Dużo jest tych rozmaitych obowiązków. Niektóre z tych tzw. jednostek starają się dla swoich mieszkańców o nieco więcej, niż przysłowiowa ustawa przewiduje. Tak jest na przykład w Słupsku.

O tym, jak to wygląda w naszym mieście mówi marcowy odcinek magazynu samorządowego z cyklu „Ratusz dla Ciebie” dokładnie o takim samym tytule.

Zapraszamy!

Program przygotował Marek Sosnowski

Marek Sosnowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Nowa Telewizja Słupsk jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe