Obserwator 2021.04.13

  • 13.04.2021, 18:04
  • TV Słupsk
13-04-obserwator.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
serwis informacyjny

Dziś w Obserwatorze

Autobusy na guzik
Pięć nowych autobusów miejskich wyjechało na ulice Słupska. Od dotychczasowego taboru różnią się między innymi tak zwanym ciepłym guzikiem. Oznacza to, że drzwi do pojazdu otwierać w nich będą sami pasażerowie, nie tylko kierowca.

Śmietnisko w samym centrum
Teren u zbiegu ulic Tuwima i Wileńskiej od miesięcy jest miejscem alkoholowych spotkać, publiczną toaletą, wysypiskiem śmieci i mieszkaniem dla bezdomnych. A to przecież ścisłe centrum miasta.

Czas na wiosenne porządki
Skrzynki energetyczne, gazowe, telekomunikacyjne – choć te elementy infrastruktury technicznej nie należą do miasta, władze Słupska chcą, by były czyste i w dobrym stanie. Prezydent Krystyna Danilecka-Wojewódzka prosi firmy i spółki, by zadbały o to, co należy do nich, a co mieszkańcy mijają każdego dnia.

Teraz play-off
2 do 0 prowadzą w pierwszej rundzie rozgrywek play-off zawodnicy Grupa Sierleccy Czarni Słupsk. Na własnym parkiecie zwycięzcy rundy zasadniczej w weekend grali z ósmym w tabeli Elektrobudem-Investment ZB Pruszków.
 
Siatkarki grają dalej
Zawodniczki Energi Czarnych Słupsk zajęły drugie miejsce w półfinałowym turnieju o wejście do II ligi. Finały odbędą się jeszcze w kwietniu. Aby awansować, trzeba wygrać te zawody.

Samorządowcy na czacie
Kolejny raz pełniący obowiązki burmistrza Ustki Bartosz Gwóźdź-Sproketowski spotkał się z mieszkańcami Ustki na internetowym czacie. W trakcie spotkania omówiono bieżące, najważniejsze sprawy dla miasta.

 

TV Słupsk

Podziel się:


Pozostałe