RATUSZ | Ratusz dla Ciebie Czerwiec 2021 Film Dokumentalny Słupsk

  • 01.07.2021, 19:00
  • Marek Sosnowski
loadingŁaduję odtwarzacz...
„Dawno, dawno temu, w Stolpie, za starymi murami obronnymi i jeszcze starszą bramą, którą teraz nazywano Nową, w błotnistym bajorze Quebbe, na liściu nenufaru wygrzewał się w słońcu ropuch Kumkumek, znany w środowisku wodno-ptasznym z tego, że nie kumał prawd o życiu, które mu przekazywano. Teraz jedną łapką podpierał sobie łebek, żeby było mu wygodnie, a dolną założył na drugą dolną, żeby mu było jeszcze wygodniej… „

– Tak na przykład mogłaby zaczynać się baśniowa opowieść o tym, jak powstawały: plac Zwycięstwa i Ratusz w dawnym Słupsku, a wokół nich z każdym rokiem, dziesięcioleciem i stuleciem rozwijało się nowe miasto. Ale… najpierw trzeba by ją napisać… Słupski Ratusz obchodzi w tym roku 120-lecie istnienia, pełniąc niezmiennie przez te lata funkcję, dla której go wybudowano: magistratu, czyli zarządu miasta. I o nim właśnie mówi czerwcowy odcinek z cyklu Ratusz dla Ciebie”, bo taki ma tytuł.

Zapraszamy do oglądania!

 

Program przygotował Marek Sosnowski

Marek Sosnowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Nowa Telewizja Słupsk jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe