Pasja i służba

  • 05.08.2021, 11:41
  • oprac. Mateusz Skulski
Funkcjonariusz policji przygotowujący się do służby. fot. KMP w Słupsku Policjanci użytkujący motocykle podczas swojej pracy nie tylko wykonują swoją służbę, ale jak podkreślają jest to przede wszystkim pasja do pełnionej misji i dwóch kółek.
W codzienne patrole ulic miasta i powiatu policjantów słupskiej drogówki wpisuje się widok motocykli na drodze. Każdego dnia pasjonaci dwóch kółek w mundurach wyruszają na służbę, dbając o bezpieczeństwo innych użytkowników jednośladów. Niekiedy w trakcie kontroli zamieniają kilka słów na temat wspólnego hobby, ale głównie kontrolują czy motocykliści stosują się do przepisów. Pod lupę zawsze biorą prędkość i inne przewinienia, które stwarzają zagrożenie na drodze.

W skład motocyklowych patroli słupskiej drogówki wchodzą policjanci, którzy nie bez powodu zdecydowali się na mundur z kaskiem. Z reguły funkcjonariusze na jednośladach są miłośnikami dwóch kółek, a służbę na drodze z wykorzystaniem motocykla pełnią w trosce o bezpieczeństwo innych pasjonatów. Za poważne przewinienia surowo karzą, co nie oznacza, że kontrole są źle postrzegane. Każde spotkanie ludzi z podobnymi zainteresowaniami jest okazją do rozmowy, wymiany poglądów i doświadczeń.

Przed każdym wyjazdem policjanci dokładnie przygotowują swój pojazd i mundur dopinając na ostatni guzik każdy element. Wszystko po to, by po służbie wrócić do komendy, zdjąć uniform, odstawić pojazd i WRÓCIĆ DO RODZINY. Szczęśliwych powrotów życzą nie tylko sobie, ale wszystkim miłośnikom jednośladów. Na drodze są po to, by zadbać o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego i zapobiec nieszczęściom. Kontrolują motocyklistów, bo chcą by każdy syn, mąż i tata wrócił do domu.

oprac. Mateusz Skulski

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Nowa Telewizja Słupsk jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe