POLICYJNE RAPORTY 10.10.2021 | odcinek #30 - Mandaty za maseczki, 165 km/h i dachowanie ciągnika

  • 10.10.2021, 14:00 (aktualizacja 10.10.2021, 14:18)
  • oprac. Tomasz Częścik
loadingŁaduję odtwarzacz...
W Policyjnych Raportach przedstawiamy najważniejsze i najbardziej skandaliczne zdarzenia kryminalnego świata Słupska i regionu.

Dziś przyjrzymy się tym sprawom:

00:00 Intro programu Policyjne Raporty

00:10 Łapali piratów drogowych

 

Aż 82 przypadki przekroczenia prędkości zarejestrowali słupscy policjanci w ostatnich dniach. Funkcjonariusze kolejny raz na drogach Słupska i powiatu słupskiego przeprowadzili działania w ramach akcji „Prędkość”.

Najwyższą prędkość, bo aż 165 km/h w obszarze zabudowanym osiągnął 29-letni motocyklista, który na widok pracujących policjantów wykonał „popisowy” manewr. Mężczyzna był zaskoczony, kiedy w związku z tym zachowaniem w pobliskiej miejscowości drugi patrol zatrzymał go do kontroli. Motocyklista został ukarany mandatem w wysokości 500 zł.

 

00:49 Mandaty za maseczki

 

Ponad 1120 interwencji związanych z nieprzestrzeganiem obostrzeń sanitarnych zanotowali we wrześniu słupscy policjanci. Funkcjonariusze nieprzerwanie prowadzą działania mające na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Sprawdzeniom podlegają między innymi sklepy wielkopowierzchniowe, środki transportu oraz inne miejsca użyteczności publicznej, w których obowiązują procedury wprowadzone na czas pandemii. Z powodu lekceważącego stosunku do obowiązku zasłaniania ust i nosa we wrześniu policjanci podjęli 1120 interwencji, z czego na ponad 300 osób nałożyli mandaty karne, a w 9 przypadkach sporządzili wnioski o ukaranie do sądu. Policja zapowiada, że działania tego typu będą kontynuowane.

 

01:33 Ciągnik dachował

Do nietypowego wypadku doszło na drodze między Rumskiem a Równem w gminie Główczyce. Jak wynika z ustaleń policji, 41-letni kierowca ciągnika rolniczego nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Aby uniknąć zderzenia z przydrożnym drzewem wykonał gwałtowny manewr skrętu. W rezultacie wywrócił ciągnik i przyczepę. Kierowca traktora został przewieziony do szpitala w celu badania na zawartość alkoholu w organizmie.

02:05 Outro programu Policyjne Raporty

 

Wiadomości policyjne opracował Tomasz Częścik.

Głosu w programie udzielił Mateusz Skulski.

oprac. Tomasz Częścik

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Nowa Telewizja Słupsk jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe