BUDŻET OBYWATELSKI | Ratusz dla Ciebie Październik 2021 Film Dokumentalny Słupsk

  • 03.11.2021, 12:00
  • gościnnie Marek Sosnowski
loadingŁaduję odtwarzacz...
Budżet obywatelski w Polsce funkcjonuje w blisko 350 miastach. W Słupsku w roku 2015 zgłoszono 44 zadania, z których głosami ponad 8 tysięcy mieszkańców wykonano łącznie 13. Rok później spośród 77 zgłoszonych wniosków zrealizowano 32. Rok 2017 to już 83 zadania zgłoszone, ale głosami blisko 16 tysięcy mieszkańców do realizacji przekazano 12 dużych przedsięwzięć. W roku 2018 wpłynęło 70 wniosków, z których głosami blisko 15 tys. mieszkańców do realizacji przekazano 20.

Co roku liczba głosujących rośnie, poza rokiem 2020, ale tutaj główną przeszkodą była pandemia koronawirusa. Jest nadzieja, że z każdym rokiem liczba mieszkańców uczestniczących w upiększaniu miasta będzie stale rosła.

Od drugiego do 25 listopada można zdalnie głosować na poszczególne wnioski na stronie slupsk.konsultacjejst.pl, do czego gorąco zachęcamy, bo o tym budżecie właśnie jest ten „Ratusz dla Ciebie”.

Program zrealizowała redakcja TV Słupsk.

Głosu udzielił (gościnnie): Marek Sosnowski

gościnnie Marek Sosnowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Nowa Telewizja Słupsk jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe