Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Dofinansowanie in vitro ze środków Miasta Słupska w klinice InviMed w Gdyni

Pary mieszkające w Słupsku, a borykające się z niepłodnością, którym szansę na dziecko może dać procedura zapłodnienia pozaustrojowego, mogą skorzystać z miejskiego programu dofinansowania in vitro w klinice InviMed w Gdyni.
  • 19.10.2020 11:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Dofinansowanie in vitro ze środków Miasta Słupska w klinice InviMed w Gdyni

2 sierpnia 2018 Prezydent Miasta Słupska podpisał umowy z realizatorami „Słupskiego programu na rzecz przeciwdziałania skutkom niepłodności poprzez dofinansowanie leczenia metodą zapłodnienia pozaustrojowego” w latach 2018 – 2022. Jednym z realizatorów słupskiego programu została Klinika Leczenia Niepłodności InviMed w Gdyni.

Więcej informacji na temat realizacji słupskiego programu w InviMed na stronie: Dofinansowanie in vitro dla mieszkańców Słupska.

Wymogi formalne

Aby zakwalifikować się do programu para musi pozostawać w związku małżeńskim lub partnerskim – warunkiem jest wypełnienie oświadczenia stanowiącego o pozostawaniu w związku małżeńskim lub partnerskim (zgodnie z definicją dawstwa partnerskiego określoną w art. 2 ust. 1 pkt. 8 ustawy z dnia 25 czerwca 2015 r. o leczeniu niepłodności).

W dniu kwalifikacji do programu para złoży stosowne oświadczenie, że oboje partnerzy/małżonkowie są mieszkańcami Słupska oraz oboje rozliczają się z podatków z Urzędem Skarbowym w Słupsku (weryfikacja na podstawie ostatniej rozliczonej deklaracji PIT). Konieczne jest też złożenie oświadczenia o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych.

Wśród warunków formalnych znajdują się także te dotyczące wcześniejszego korzystania z dofinansowania:

  • para nie korzystała wcześniej z dofinansowania ze środków publicznych (np. program rządowy lub program o przedmiotowym zakresie finansowany przez inny samorząd) do dwóch lub więcej procedur zapłodnienia pozaustrojowego metodą in vitro (weryfikacja na podstawie oświadczenia podpisanego przez parę lub weryfikacja poprzez Europejski Program Monitoringu Wyników Leczenia Metodami Zapłodnienia Pozaustrojowego) lub
  • para korzystała w przeszłości z dofinansowania ze środków publicznych do leczenia i poddała się jednej procedurze zapłodnienia pozaustrojowego, w wyniku której nie doczekała się ciąży ani też żywego urodzenia dziecka.

Wymogi medyczne

Wśród warunków medycznych znajdują się wymogi dotyczące poziomu AMH, posiadania wskazań do leczenia metodą in vitro oraz historii leczenia dokumentującej te wskazania.

  • Poziom hormonu AMH u kobiety powinien wynosić powyżej 0,7ng/ml (badania nie starsze niż 6 miesięcy).
  • Para przeszła w przeszłości leczenie niepłodności i wyczerpano inne metody leczenia prowadzone przez okres nie krótszy niż 12 miesięcy.
  • Para, musi spełniać ustawowe warunki podjęcia terapii metodą zapłodnienia pozaustrojowego, czyli została zakwalifikowana do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego przez klinikę, zgodnie z wytycznymi Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu i Embriologii i zgodnie z Ustawą o leczeniu niepłodności z dnia 25 czerwca 2015 roku.

Kontakt

Pary, które chciałyby skorzystać z słupskiego programu dofinansowania leczenia metodą in vitro, zapraszamy do kontaktu z kliniką InviMed w Gdyni. Wystarczy zadzwonić pod numer infolinii: 500 900 888, napisać email na adres [email protected] lub skontaktować się za pośrednictwem strony internetowej www.invimed.pl/kontakt.

--- Artykuł sponsorowany ---