Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Peeling kawitacyjny przygotuje skórę do dalszych zabiegów

Pielęgnacja twarzy to podstawowy sposób pielęgnacji naszej cery. Dlatego warto czasem poddać się peelingowi kawitacyjnemu. Szczególnie, gdy chcemy także skorzystać z innych zabiegów.
  • 05.09.2018 16:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Peeling kawitacyjny przygotuje skórę do dalszych zabiegów

Kawitacja – czym jest?

Peeling kawitacyjny to jeden z najpopularniejszych zabiegów dostępnych w salonach kosmetycznych. Wykorzystuje on zjawisko kawitacji. Polega to na szybkiej przemianie z fazy ciekłej w gazową. Dlatego tak ważne jest odpowiednie nawilżenie skóry przed zabiegiem. Zetknięcie z ultradźwiękami spowoduje, że na skórze powstaną mikropęcherzyki, które gwałtownie pękną. W ten sposób pozbędziemy się martwych komórek i odsłonimy młodszą warstwę skóry. Zmiany zauważalne są już po pierwszym zabiegu. Eliminuje on wągry, poprawia krążenie i gospodarkę wodną skóry. Dlatego polecany jest on osobom zmagającym się z trądzikiem, czy przetłuszczającą się skórą. Skorzystać z niego powinny także kobiety skarżące się na zmęczoną, odwodnioną skórę, po nadmiernej ekspozycji na słońce. Kawitacja poradzi sobie także z przebarwieniami oraz poprawi jędrność i sprężystość. Co więcej, peeling kawitacyjny powinno przeprowadzać się w okresie od końca września do początku kwietnia. Wszystko po to, by nie narażać skóry na nadmierne działanie promieni słonecznych. Zabieg nie podrażnia cery, jest całkowicie bezbolesny, a po jego wykonaniu możemy zaobserwować lekkie zaczerwienienie skóry.

Peeling kawitacyjny – przebieg zabiegu

Kawitację, w zależności od rodzaju problemu, można przeprowadzać nawet raz w tygodniu. Taka częstotliwość jest wskazana dla tych, co zmagają się z trądzikiem lub tłustą cerą. Dla skóry normalnej wystarczający będzie jeden zabieg w miesiącu. Tyle czasu potrzebuje bowiem skóra na odbudowę. Jak wygląda przeprowadzenie peelingu kawitacyjnego? Przede wszystkim trwa on od trzydziestu do sześćdziesięciu minut. W salonie najlepiej pojawić się bez makijażu. Kosmetyczka oczyści skórę za pomocą tonika. Następnie nałoży na nią serum i rozpocznie zabieg za pomocą szpatułki produkującej ultradźwięki. W trakcie tych czynności możemy odczuwać delikatne drapanie lub łaskotanie. Po oczyszczeniu twarzy ze zrogowaciałego naskórka, kosmetyczka nałoży maseczkę nawilżającą. Zaczerwienienie może bowiem utrzymywać się nawet dzień po zabiegu. Peeling kawitacyjny wykonywany jest w prawie każdym salonie kosmetycznym. Często jest także wybierany jako zabieg poprzedzający inne, bardziej precyzyjne zabiegi. Na tej stronie dowiesz się więcej o sposobach pielęgnacji twarzy. Po kawitacji skóra będzie znacznie lepiej wchłaniała wszelkiego rodzaju preparaty, co zwiększa ich skuteczność.

--- Materiał partnera ---