Krok w przyszłość
Uroczystą galą uczcił swoje 60-lecie Zespół Szkół Elektryk Słupsk. Na uroczystości nie zabrakło oczywiście absolwentów, nauczycieli i przyjaciół szkoły. Były także wspomnienia i anegdoty, ale także spojrzenia na przyszłość jednej z najchętniej wybieranych przez młodzież słupskich szkół.
Droga Macieja Kobylińskiego
Moja droga to tytuł najnowszej książki Macieja Kobylińskiego. Były wieloletni prezydent Słupska promował swoją pracę w Herbaciarni w Spichlerzu.
Nauka, sport i zabawa
W sobotę odbył się Uniwersytecki Piknik Naukowy – „Potyczki rodzinne”, zorganizowany wspólnie z Akademią Młodego Lekkoatlety. To wydarzenie okazało się strzałem w dziesiątkę – cały dzień upłynął pod znakiem nauki, aktywności fizycznej i świetnej, międzypokoleniowej zabawy.
Dotrzymali słowa
Energa Czarni Słupsk z pierwszym zwycięstwem w sezonie! Po kiepskiej inauguracji sezonu 2025/2026 Energa Czarni Słupsk obiecali kibicom zwycięstwo na własnym parkiecie – i słowa dotrzymali. W swoim drugim meczu rozgrywek, w słupskiej Gryfii pokonali Kinga Wilki Morskie Szczecin aż 101:76, serwując publiczności efektowny pokaz ofensywnej koszykówki.
Diversitas II
Kolejną ciekawą wystawę można podziwiać w galerii teatru Rondo. Swoje prace zaprezentowali studenci Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.