Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Pasja i służba

W codzienne patrole ulic miasta i powiatu policjantów słupskiej drogówki wpisuje się widok motocykli na drodze. Każdego dnia pasjonaci dwóch kółek w mundurach wyruszają na służbę, dbając o bezpieczeństwo innych użytkowników jednośladów. Niekiedy w trakcie kontroli zamieniają kilka słów na temat wspólnego hobby, ale głównie kontrolują czy motocykliści stosują się do przepisów. Pod lupę zawsze biorą prędkość i inne przewinienia, które stwarzają zagrożenie na drodze.
Pasja i służba
Policjanci użytkujący motocykle podczas swojej pracy nie tylko wykonują swoją służbę, ale jak podkreślają jest to przede wszystkim pasja do pełnionej misji i dwóch kółek.
Autor: fot. KMP w Słupsku

W skład motocyklowych patroli słupskiej drogówki wchodzą policjanci, którzy nie bez powodu zdecydowali się na mundur z kaskiem. Z reguły funkcjonariusze na jednośladach są miłośnikami dwóch kółek, a służbę na drodze z wykorzystaniem motocykla pełnią w trosce o bezpieczeństwo innych pasjonatów. Za poważne przewinienia surowo karzą, co nie oznacza, że kontrole są źle postrzegane. Każde spotkanie ludzi z podobnymi zainteresowaniami jest okazją do rozmowy, wymiany poglądów i doświadczeń.

Przed każdym wyjazdem policjanci dokładnie przygotowują swój pojazd i mundur dopinając na ostatni guzik każdy element. Wszystko po to, by po służbie wrócić do komendy, zdjąć uniform, odstawić pojazd i WRÓCIĆ DO RODZINY. Szczęśliwych powrotów życzą nie tylko sobie, ale wszystkim miłośnikom jednośladów. Na drodze są po to, by zadbać o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego i zapobiec nieszczęściom. Kontrolują motocyklistów, bo chcą by każdy syn, mąż i tata wrócił do domu.Oceń

Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama