Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Motocykliści na drodze: przegląd niebezpiecznych sytuacji

Zachowania motocyklistów na drodze są kontrolowane niemalże każdego dnia. Pod lupą policjantów słupskiej drogówki są pasjonaci dwóch kółek, którzy nie przestrzegają przepisów drogowych. Ci, którzy rażąco je naruszają, ponoszą konsekwencje nie tylko prawne, ale niekiedy tracą zdrowie i życie. Funkcjonariusze policji przedstawiają kilka niebezpiecznych sytuacji z udziałem motocyklistów.
Motocykliści na drodze: przegląd niebezpiecznych sytuacji
Policjanci słupskiej drogówki dbają o bezpieczeństwo na drogach. W tym artykule przypomnimy kilka sytuacji z udziałem pasjonatów dwóch kółek. Te niebezpieczne sytuacje to przestroga przed tym, by zwracać uwagę na to, jak poruszamy się naszym pojazdem.
Autor: fot. KMP w Słupsku

Bezpieczeństwo na drodze jest priorytetem dla policjantów słupskiej drogówki, którzy każdego dnia interweniują w kilkudziesięciu przypadkach. Funkcjonariusze nie dają przyzwolenia na brawurę i stanowczo reagują na zachowania wykraczające poza normy prawne. Wśród kontrolowanych pojazdów są motocykle, których właściciele niekiedy rażąco naruszają przepisy ruchu drogowego bądź są sprawcami wypadków.

W ostatnim czasie policjanci słupskiej drogówki ujawnili ponad 70 wykroczeń popełnionych przez motocyklistów. Wobec 16 z nich sporządzili wnioski o ukaranie do sądu, na 40 nałożyli mandaty karne, a w 17 przypadkach pouczyli. Biorąc pod lupę wydarzenia z minionego roku, okazuje się, że doszło do 7 wypadków drogowych, w których 4 osoby zostały ranne, a 3 poniosły śmierć.

Przyglądając się rażącym naruszeniom, warto przypomnieć o kilku interwencjach z ostatnich miesięcy:

02 grudnia 2020 r.

Poszukiwany listem gończym 30-latek, który w Redzikowie popełnił kilka wykroczeń, nie zatrzymał się do kontroli i jechał z prędkością 180 km/h.

30 grudnia 2020 r.

W Darżynie 19-latek nie zatrzymał się do kontroli. Mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania, uciekając, uszkodził radiowóz.

18 kwietnia 2021 r.

W Słupsku policjanci zatrzymali w pościgu 37-latka, który w organizmie miał ponad 2,5 promila alkoholu, miał orzeczony dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, a stan techniczny jego motocykla budził poważne zastrzeżenia. W trakcie ucieczki mężczyzna też uszkodził radiowóz. - 19 kwietnia br. w Głobinie policjanci zatrzymali w pościgu 47-latka, który jechał z nadmierną prędkością i popełniał inne wykroczenia, a jednocześnie nie reagował na sygnały wydawane przez policjantów do zatrzymania. Okazało się też, że wsiadał za kierownicę pomimo braku uprawnień.

 

To tylko niektóre ze zdarzeń z udziałem motocyklistów, którzy swoim zachowaniem na drodze stwarzali realne zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Policjanci zaznaczają o braku akceptacji niebezpiecznych manewrów i zapowiadają, że w dalszym ciągu, nawet z narażeniem swojego życia i zdrowia będą konsekwentni w działaniach zmierzających do poprawy bezpieczeństwa na drodze.Oceń

Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama