Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

2022.07.12

W Policyjnych Raportach przedstawiamy najważniejsze i najbardziej skandaliczne zdarzenia kryminalnego świata Słupska i regionu.

Dziś przyjrzymy się tym sprawom:

Złodziej roweru przez przypadek dał się złapać

 

Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komisariatu Policji w Ustce zwrócili uwagę na rowerzystę, który na widok jadącego radiowozu nerwowo zareagował, próbował zmienić kierunek jazdy, a następnie zaczął uciekać. Mundurowi ruszyli w pościg za rowerzystą i po chwili go dogonili. Podczas interwencji funkcjonariusze znaleźli przy nim nożyce do cięcia metalu oraz latarkę, a po chwili mężczyzna wskazał mundurowym, gdzie stał skradziony rower.

Dzięki sprawnym działaniom mundurowych rower wrócił już do swojego właściciela. 33-letni mieszkaniec gminy Postomino został zatrzymany i przewieziony na komendę.
W trakcie policyjnych czynności funkcjonariusze ustalili, że ten mężczyzna ma związek z innymi przestępstwami, do których w ostatnich dniach dochodziło w Ustce m.in. kradzieżą skutera o wartości blisko 12 tys. złotych i kilkudziesięciu litrów paliwa. 33-latek usłyszał zarzuty kradzieży, za co grozi do 5 lat więzienia. Wobec mężczyzny prokurator zastosował dozór
i zakaz opuszczania kraju.

 

Kradzieże w Słupsku i Siemiancach: złodziejstwo i paserstwo

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku otrzymali zgłoszenia o kradzieżach, do których doszło na terenie Słupska i Siemianic, a sprawcy włamali się do będących na etapie budowy inwestycji i wynieśli materiały budowlane, narzędzia oraz sprzęt elektroniczny o łącznej wartości blisko 20 tysięcy złotych. W wyniku prowadzonych czynności, kryminalni
z Komisariatu Policji II w Słupsku zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 24 i 27 lat, którzy mają związek z tymi sprawami. W garażu jednego z zatrzymanych funkcjonariusze znaleźli materiały budowlane i sprzęt, który pochodził z kradzieży, a w samochodzie drugiego mężczyzny leżał skradziony z innej budowy laptop.

27-latek usłyszał dwa zarzuty kradzieży z włamaniem, za co grozi do 10 lat więzienia. Jego młodszy kolega, który przechowywał skradzione przedmioty usłyszał zarzut paserstwa, zagrożony karą 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Gdańska pomogą w Ustce

Wraz z początkiem lipca służbę na terenie Ustki i gminy Ustka rozpoczęło 10 funkcjonariuszy z Oddziałów Prewencji Policji w Gdańsku. Wsparcie mundurowych z Ustki przez policjantów z Gdańska jest bardzo ważne szczególnie w okresie wakacyjnym, kiedy w nasz rejon przyjeżdża duża liczba turystów z całego kraju. Również Komendant Miejski Policji w Słupsku skieruje do usteckiego komisariatu Policji dodatkowych funkcjonariuszy z pionów kryminalnego i dochodzeniowo-śledczego, a o bezpieczeństwo na drogach w czasie wzmożonych przyjazdów nad morze zadbają policjanci ruchu drogowego.

Funkcjonariusze z Oddziałów Prewencji Policji w Gdańsku pełnić będą służbę na naszym terenie do 31 sierpnia. Zakwaterowanie i wyżywienie tych policjantów jest możliwe dzięki współpracy Komendy Miejskiej Policji w Słupsku z lokalnymi samorządami.

 

Wiadomości policyjne opracował Tomasz Częścik.

Głosu w programie udzielił Mateusz Skulski.


Oceń

Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama