Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

POLICYJNE RAPORTY 31.07.2022 | odcinek #53 - Oszustwo na Bitcoiny, wypadek po pijaku i bezdomni

W Policyjnych Raportach przedstawiamy najważniejsze i najbardziej skandaliczne zdarzenia kryminalnego świata Słupska i regionu.

Dziś przyjrzymy się tym sprawom:

Uwierzyła, że inwestuje w Bitcoina. Oszuści wyłudzili 90 tyś. złotych

90 tysięcy złotych straciła 72-letnia słupszczanka. Kobieta dała się naciągnąć oszustom. W lutym mieszkanka Słupska zwróciła uwagę na reklamę firmy brokerskiej, na jednej ze stron internetowych, która obiecuje możliwość szybkiego pomnożenia swoich oszczędności poprzez inwestycje w Bitcoiny. Kobieta zadzwoniła pod wskazany w ofercie numer i wyraziła chęć rozpoczęcia współpracy. Warunkiem uczestnictwa była wpłata 1300 zł i zainstalowanie na komputerze aplikacji AnyDesk, która służy do zdalnego sterowania urządzeniami mobilnymi. 72-latka miała tylko zalogować się do swojej bankowości elektronicznej i zatwierdzić przelew, który broker wykonał sam z poziomu swojego komputera. Od lutego do końca kwietnia kobieta odbierała kolejne telefony, a męskie głosy w słuchawce telefonu informowały ją o bardzo dużych zyskach na wirtualnym koncie, jednak warunkiem otrzymania tych pieniędzy miała być wpłata kolejnych sum np. na opłacenie podatku i ubezpieczenia. Kiedy oszukana słupszczanka odmawiała wykonania jakiejś wpłaty, przestępcy kontaktowali się z nią kolejnego dnia i tłumaczyli, dlaczego tak ważne są kolejne przelewy, oraz że zyski sięgają już 50 tysięcy euro. Oszuści byli do tego stopnia przekonujący, że zaciągnęła ona kilka pożyczek na kolejne inwestycje. Gdy kobieta zorientowała się, że swoje pieniądze przelewa oszustom, a łączna suma strat to blisko 90 tysięcy złotych - postanowiła zgłosić się na policję.

Słupsk. 26-latek spowodował wypadek po pijaku

Słupska policja zatrzymała 26-letniego kierowcę, który spowodował wypadek pod wpływem alkoholu.

Funkcjonariusze otrzymali informację o wypadku drogowym, do którego doszło na skrzyżowaniu ul. Słonecznej i Szymanowskiego w Słupsku. Jak wstępnie ustalili: 26-letni kierujący skodą nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Pasażerka, która jechała tym pojazdem, z obrażeniami klatki piersiowej została zabrana na SOR.

Od słupszczanina funkcjonariusze wyczuli alkohol, a badanie alkomatem wykazało, że w jego organizmie znajduje się pół promila alkoholu. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek drogowy, a na miejscu pracę rozpoczęła grupa dochodzeniowo-śledcza, która wykonała oględziny miejsca i dokumentację fotograficzną.

26-latek odpowie wkrótce za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie wypadku drogowego.

Słupska policja i streetworkerzy z pomocą dla bezdomnych

Nie tylko zimą, ale także w innych porach roku, w tym także latem słupscy policjanci angażują się w pomoc osobom bezdomnym. Funkcjonariusze ze Słupska wspólnie z przedstawicielami Stowarzyszenia Horyzont, systematycznie odwiedzają miejsca, w których przebywają ludzie bezdomni.

Okres wiosenno-wakacyjny jest dobrym momentem, aby osoby, które planują najbliższe miesiące spędzić w opuszczonych pustostanach, zaktywizować i wskazać im odpowiedni kierunek. Specjalistyczne wsparcie dla nich może poskutkować tym, że już podczas najbliższej zimy będą w stanie funkcjonować inaczej niż dotychczas.

Kolejne tego typu działania funkcjonariusze i streetworkerzy będą pełnić przez całe wakacje i w okresie jesienno-zimowym.

 

Wiadomości policyjne opracował Tomasz Częścik.

Głosu w programie udzielił Mateusz Skulski.Oceń

Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama