Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
News will be here

Podsumowanie sezonu w kurorcie i miejskie inwestycje

Podziel się
Oceń

Minęły wakacje i Ustka przygotowuje się do oficjalnego podsumowania sezonu letniego.
Kliknij aby odtworzyć

To najgorętszy czas w mieście i nie chodzi o wysokie temperatury, ale o wydarzenia, która mają do kurortu przyciągnąć turystów. W tym roku organizacją sezonu letniego zajmował się Wydział Promocji Urzędu Miasta oraz Ośrodek Sportu i Rozwoju. W organizację wydarzeń zaangażowane są także inne instytucje miejskie między innymi Dom Kultury i Biblioteka. Organizacja imprez letnich nie była zadaniem łatwym. Przede wszystkim dlatego, że tegoroczny budżet na promocję był skromniejszy. Miało to związek z ogólna sytuacją finansową i gospodarczą w Polsce. Turyści, którzy wybrali Ustkę na czas wakacyjnego odpoczynku na nudę, czy brak atrakcji jednak nie powinni narzekać. W mieście działo się bardzo wiele, a atrakcje zaplanowano dosłownie na każdy dzień lata.

Cykl usteckim imprez letnich rozpoczął się na chwile przed tak zwanym sezonem wysokim. Już w czerwcu miał miejsce szereg wydarzeń sportowych, filmowych i rodzinnych. Jednym z najważniejszych wydarzeń było otwarcie ogrodów przy szkole podstawowej nr 2. Nie zabrakło także wydarzeń sportowych, cyklicznych spacerów tematyczne z rzewodnikiem. Były także wydarzenia muzyczne w tym koncerty gwiazd i Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej.Ustkę tradycyjnie odwiedzili zaprzyjaźnieni beskidzcy górale z Bielsko-Białej. Przygotowano także Festiwal Ulicznych Reakcji Artystycznych. Znaczącymi wydarzeniami sportowymi, których arena była Ustka i jej okolice był popularny bieg Formoza Challenge oraz regaty Ustka Charlotta Sailing Days.

Ustka latem żyje nie tylko sezonem wakacyjnym. W tym czasie gdy tłumy turystów wypoczywają na plażach i korzystają z przygotowanych dla nich licznych atrakcji w kurorcie toczy się normalne życie. Samorząd latem realizuje także swoje zadania. W tym prowadzi inwestycje. Z końcem wakacji oddano do użytku wyremontowaną ulice Polną i Narutowicza. Prace kosztowały blisko 15 milionów złotych. W ramach inwestycji zmodernizowany został odcinek drogi od skrzyżowania z ul. Rzeczną do skrzyżowania z ul. Kolorową. Wykonano rozbiórkę istniejących nawierzchni oraz budowę kanalizacji deszczowej, jezdni, chodników, ścieżki rowerowej, miejsc postojowych, zjazdów, kanału teletechnicznego. Przebudowane zostało oświetlenie uliczne. Głównym celem inwestycji była poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego, ze szczególnym uwzględnieniem pieszych oraz rowerzystów. Ruch pieszy został odseparowany poprzez budowę wyniesionych chodników. Powstały miejsca parkingowe, których do tej pory na ulicy Polnej nie było. W wyniku przebudowy powstała nowa jezdnia o długości 811 m, ścieżka rowerowa o długości 780 m oraz ponad kilometr chodników i siedem przejść dla pieszych. Nowe miejsca parkingowe oraz ścieżka pieszo-rowerowa powstały także na ulicy Narutowicza. Tym samym cały ten obszar zyskał nie tylko na bezpieczeństwie, ale także estetyce i użyteczności, szczególnie dla pieszych i rowerzystów.

Modernizacja ulic Polnej i Narutowicza to nie jedyne inwestycje, które były realizowane latem w Ustce. Trwa i dobiega końca budowa stadionu lekkoatletycznego przy ul. Sportowej. Wszystko wskazuje na to, że z końcem miesiąca inwestycja ta zostanie zakończona. Zgodnie z założeniem po zakończeniu prac obiekt przy ul. Sportowej w Ustce będzie stadionem lekkoatletyczny kategorii 4 A. Uzyskanie tej kategorii umożliwi realizację zawodów sportowych oraz umożliwi szkolenie dla zawodników kadry narodowej. Koszt prac wynosi 12 300 000 zł. Inwestycja w pełni finansowana jest ze środków zewnętrznych.

To jednak nie koniec inwestycji związanych z rekreacją przy ul. Sportowej. W jej ciągu do końca roku powstanie kolejny odcinek międzynarodowej trasy rowerowej R 10. Jest to trasa, która na terenie Ustki prowadzi przez kładkę przy stanicy kajakowej, będzie ona połączona ulicą Sportową, Armii Krajowej i dalej w stronę Przewłoki. W najbliższym czasie w ramach Budżetu obywatelskiego na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 zostanie wymalowane miasteczko ruchu drogowego. W czasie dosłownie kilku najbliższych tygodni uczniowie popularnej dwójki i pozostali mieszkańcy będą mogli szlifować umiejętności poruszania się w ruchu drogowym. Ustecki samorząd planuje realizować swoje inwestycje w sprzyjających warunkach pogodowych. Od wielu lat zimy w regionie są dość łagodne co daje możliwość prowadzenia prac budowlanych na świeżym powietrzu.


Reklama