FRAKTAL / zaznacz swoją obecność...

start 15.10.2021 10:00

Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej

koniec 14.11.2021 18:00

Lokalizacja: Ustka, Zaruskiego, 1a

Projekt artystyczny skierowany do mieszkańców Ustki, Słupska i okolic.

 

Drodzy  Mieszkańcy Ustki i okolic,

Chcielibyśmy zaprosić Was do współpracy przy realizacji mozaiki, która stanie się częścią stałej ekspozycji w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce. Aby wziąć udział w przedsięwzięciu nie musicie posiadać tzw. talentu plastycznego czy doświadczenia. Wystarczy, że przy pomocy zakraplacza upuścicie kilka kropel farby na białą płytkę ceramiczną i połączycie z drugą, aby po rozłożeniu płytek uz​yskać symetryczne odbicie, podobne do tego jakie znamy z testu plam atramentowych Rorschacha. Następie kafelki z pozostawionym Waszym unikatowym śladem zostaną wypalone i ułożone w mozaikę na ścianie korytarza Centrum Aktywności Twórczej w Ustce.

Swój odcisk możecie wykonać na przygotowanym do tego celu stanowisku na 2 piętrze Centrum Aktywności Twórczej, w godzinach otwarcia galerii 10:00 – 18:00,  codziennie do 14 Listopada.

 

Inicjatorem przedsięwzięcia jest Michał Żesławski, prowadzący Pracownię Rzeźby i Ceramiki w Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej. 

Idea społecznego działania narodziła się w czasie pandemii, która silnie ograniczyła możliwości  kontaktu i tradycyjnych form warsztatów czy aktywności artystycznych.

Wykonanie odbicia na płytce z użyciem farby naszkliwnej nie wymaga bezpośredniego kontaktu, a czas potrzebny do jego powstania to kilka sekund. Chwila, która na trwałe zapisuje ślad człowieka, unikatowy, chociaż każdy powstały z tego samego gestu.

Uzyskana w wyniku działania kompozycja, w całości i fragmentach  ma charakter abstrakcyjny o szerokich możliwościach interpretacyjnych. Przede wszystkim jednak staje się metaforą społeczeństwa, podobnie jak  mozaika będąca zbiorem, zarazem podobnych i różniących się elementów tworzących spójną całość.

 

Podziel się:

Zdjęcia (4)

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Nowa Telewizja Słupsk jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.