Słupski HISTORYCZNY CZWARTEK „Wybory do Sejmu Polski Ludowej na ziemi słupskiej prawdziwe, czy sfałszowane?”

start 02.12.2021 17:00

Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej / Galeria Kameralna

koniec 02.12.2021 19:00

Lokalizacja: Słupsk, Partyzantów, 31a

W pierwszy czwartek grudnia, tj. 2.12.2021 o godz. 17:00 serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach słupskich Historycznych Czwartków.

Temat spotkania:

„Wybory do Sejmu Polski Ludowej na ziemi słupskiej prawdziwe, czy sfałszowane?”

Wybory w okresie PRL wzbudzały i wzbudzają wiele kontrowersji. Słupski historyk dotarł do dokumentów świadczących jak one wyglądały na naszym terenie. Opowie m. in. o próbach manipulacji wynikami, tak aby były właściwie dla rządzącej wówczas partii. Opowiadał będzie także o sytuacji w najtrudniejszych czasach reżimu stalinowskiego.

prowadzenie: Tomasz Częścik

gość specjalny: dr hab. prof. AP Zenon Romanow

 

Miejsce: Galeria Kameralna w Słupsku, ul. Partyzantów 31a

 

Uwaga: Liczba miejsc ograniczona.

 

Zapraszamy!

 

 

Historyczne Czwartki organizowane są w ramach projektu Aktywna Akademia, dedykowanego Akademii Pomorskiej w Słupsku, finansowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Bezpośrednio za organizację odpowiadają Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej w Słupsku i Instytut Historii Akademii Pomorskiej w Słupsku

 

Ze względu na obowiązujące obostrzenia sanitarne w związku z pandemią Covid-19 na terenie galerii obowiązuje nakaz zasłaniania nosa i ust. Regulamin uczestnictwa w wydarzeniu dostępny jest na stronie galerii.

 

Podziel się:

Zdjęcia (4)

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Nowa Telewizja Słupsk jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.