Obserwator 15.04.2019

  • 15.04.2019, 20:53
  • TV Słupsk
15_04_obserwator.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
serwis informacyjny

Dziś w Obserwatorze

Końcowe egzaminy ósmoklasistów
Końcowe egzaminy ósmoklasistów odbywają się w przewidywanym terminie, mimo nauczycielskiego strajku. To pierwszy taki egzamin po kolejnej reformie systemu oświatowego.

79. rocznica zbrodni katyńskiej
Siedemdziesiąt dziewięć lat temu w lasach Rosji, Ukrainy i Białorusi tzw. ludzie radzieccy rozpoczęli zbiorowe mordowanie polskich jeńców wojennych, głównie oficerów wojska, policji i korpusu ochrony pogranicza. Ogółem wymordowano ok. dwudziestu dwóch tysięcy świetnie wykształconych Polaków, a niektóre miejsca ich pochówku do tej pory są nieznane.

Sezon motocyklowy już otwarty
Niezwykle spektakularna parada ulicami Słupska, a w niej tysiące warczących, acz pięknych pojazdów. Słupscy motocykliści po raz piąty zainaugurowali swój sezon.

Dni Amerykańskie w Redzikowie
Głośne czytanie bajek najlepszych autorów zza oceanu, zabawa z kowbojami i dużo emocji  sportowych. Tak w skrócie wyglądały Dni Amerykańskie na terenie Lądowiska Kultury w Redzikowie.

Mistrzostwa Sprawnych Razem
 Specjalny ośrodek Szkolno-Wychowawczy ze Słupska i Uczniowski Klub Sportowy byli organizatorami Finałów Mistrzostw Polski Szkół Specjalnych ZSS „SPRAWNI - RAZEM” w piłce nożnej dziewcząt. Pierwsze miejsce wywalczyła reprezentacja Pomorza, w której składzie są także słupszczanki.

Wielkie serca Oldbojów
To było wielkie wydarzenie i to nie tylko sportowe. Na murawie stadionu w Ustce zmierzyli się oldboje ze Słupska, Ustki i gminy Ustka. Wszystko po to, aby wesprzeć leczenie małego Sebastiana Ambrozika z Ustki.
 

 

TV Słupsk

Pozostałe