Obserwator 23.05.2019

  • 23.05.2019, 17:50
  • TV Słupsk
23_05_obserwator.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
serwis informacyjny

Dziś w Obserwatorze

Kolejna dotacja dla Akademii Pomorskiej
Ponad 4 mln złotych otrzymała Akademia Pomorska w Słupsku w ramach projektu „Zintegrowane Programy Uczelni”. Dzięki temu słupska uczelnia będzie mogła wdrożyć nowe programy kształcenia oraz zwiększyć kompetencje kadry naukowej.

Ukradli zastawę i sztućce
Słupscy policjanci zatrzymali trzech włamywaczy. Złodzieje okradli jeden z lokali gastronomicznych. Ich łupem padła zastawa oraz sztućce.

Zakaz palenia ognisk w mieście
O zakazie używania otwartego ognia w ogródkach przydomowych, na działkach i balkonach przypomina słupska straż miejska. Wbrew powszechnemu przekonaniu zakaz dotyczy także tak zwanych odpadów zielonych.

Szklana informacja
Na szklane drzwi w Biurze Obsługi interesanta, czyli w pokoju nr 8 na parterze słupskiego ratusza skarżą się niektórzy, szczególnie starsi i gorzej widzący, petenci. Jak informują pracownicy biura – bywa i tak, że interesanci usiłują wejść przez szkło, gdyż nie widzą szklanej tafli, mimo że częściowo jest zmatowiona.

Mostnika do końca roku
Remont ulicy Mostnika ma zakończyć się do końca bieżącego roku - informuje dyrektor Zarządu Infrastruktury Miejskiej - Jarosław Borecki. W tej chwili swoje specjalistyczne prace na niej powinni wykonywać gazownicy, ale jakoś ich nie widać.

Rajd z kijkami
W Parku Kultury i Wypoczynku w Słupsku odbył się pierwszy, organizowany przez Słupski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Rajd Nordic Walking. W imprezie wzięło udział kilkadziesiąt osób. Sportowej atmosfery i dobrych humorów nie brakowało.

Poczują się jak seniorzy
Dzięki temu symulatorowi każdy będzie mógł poczuć się jak osoba w podeszłym wieku. Symulator odczuć wieku starczego ma nie tylko pokazać jakie możliwości ruchowe mają seniorzy, ale przede wszystkim nauczyć empatii.

TV Słupsk

Pozostałe