Obserwator 08.10.2019

  • 08.10.2019, 17:21
  • TV Słupsk
08_10_obserwator.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
serwis informacyjny

Dziś w Obserwatorze

Pomóżmy panu Irkowi
W poniedziałek spłonęła część domu znanego słupskiego społecznika Ireneusza Borkowskiego. Już ruszyła akcja pomocy. Na pilny remont potrzeba co najmniej 50 tysięcy złotych.

Przebudowa pod wiaduktem
Nowa nawierzchnia jezdni powstaje na części ulic Tuwima i Szczecińskiej. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Te potrwają kilka najbliższych tygodni.

Kaszubskie dyktando
Tegoroczna edycja Dyktanda Kaszubskiego odbyła się w Szkole Podstawowej nr 2 w Słupsku. W szranki stanęli młodzi miłośnicy mowy i pisowni kaszubskiej.

Pobiegli w przyjaźni
Ponad 200 zawodników wystartowało w I Biegu Przyjaźni w Redzikowie. Na trasie walczyli zawodowcy i amatorzy, do dyspozycji mieli różne dystanse.
 
Zabawa przeciw uzależnieniom
Kilka tysięcy osób bawiło się podczas koncertu Blue Cafe w słupskiej hali Gryfia. Gwiazda zagrała w ramach ogólnopolskiej akcji profilaktycznej Niećpa. Patronem wydarzenia była Telewizja Słupsk.

Większa dotacja na ustecki węzeł
Najpóźniej w marcu powrócą na stałe pociągi na trasie Słupsk – Ustka. Taką informację przekazał marszałek województwa pomorskiego. Mieczysław Struk spotkał się z burmistrzem Ustki Jackiem Graczykiem i przekazał aneks do umowy na realizację zadania pn. „Budowa transportowego węzła integracyjnego w Ustce”.

 

TV Słupsk

Podziel się:


Pozostałe