Obserwator 16.10.2019

  • 16.10.2019, 19:31
  • TV Słupsk
16_10_obserwator.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
serwis informacyjny

Dziś w Obserwatorze

Powiedz, gdzie ciemno i gdzie krzywo
Mieszkańcy śródmieścia będą mogli zmienić podwórka i chodniki w swojej okolicy. Właśnie ruszyły dwa miejskie programy, w których do wydania jest w sumie 150 tysięcy złotych. Już można zgłaszać miejsca, gdzie potrzebne są drobne inwestycje.

Więcej miejsca na urny
Piąte kolumbarium powstanie na słupskim starym cmentarzu. Znajdą się w nim 204 nisze na urny z prochami zmarłych. Inwestycja ma być gotowa jeszcze pod koniec tego roku. Miasto wyda na ten cel 660 tysięcy złotych.

Azyl dla pieszych i rowerzystów
Na alei 3 Maja łatwiej będzie przejść i przejechać rowerem na drugą stronę jezdni. Pieszym i rowerzystom pomoże w tym wyspa. Prace mają się rozpocząć w tym tygodniu, kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

Strefa zamieszkania nie dla samochodów
Nawet po kilka interwencji każdego dnia przeprowadzają strażnicy miejscy w związku z samochodami zaparkowanymi na deptaku przy ul. Wojska Polskiego. Ci kierowcy, którzy zostawiają tam swoje auta, muszą się liczyć z mandatami.

Będą kary za spalanie śmieci
Ustka to jedno z najczystszych miast w Polsce. Władze kurortu chcą, aby taki stan rzeczy trwał jak najdłużej. Dlatego Straż Miejska rozpoczyna akcję kontrolowania palenisk na terenie miasta.

 

TV Słupsk

Podziel się:


Pozostałe