Obserwator 07.01.2020

  • 07.01.2020, 17:22
  • TV Słupsk
07_01_obserwator.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

serwis informacyjny

Dziś w Obserwatorze

Apelują o Urząd Morski w Słupsku
Słupscy działacze Platformy Obywatelskiej apelują o powstrzymanie prac nad likwidacja Urzędu Morskiego w Słupsku. Ich zdaniem nie ma to podstaw merytorycznych i będzie mieć negatywny wpływ na lokalną gospodarkę morską. Podobne apele do rządu wysyłają także samorządowcy z regionu.

Orszak trzech Króli
Tysiące słupszczan przemaszerowały ulicami miasta w Orszaku Trzech Króli. Obok Kacpra, Baltazara i Melchiora nie zabrakło sił anielskich, rycerzy, ale największą radość z tej formy świętowania miały dzieci.

Kolędowanie w trójce
Tradycyjne spotkanie wigilijne przygotowali uczniowie i nauczyciele z SP3 w Ustce. Był opłatek i wspólne kolędowanie. Przygotowano także pokaz świątecznych stołów.
 
Światła na sekundy
Na przejściach dla pieszych w obrębie placu Zwycięstwa pojawiły się liczniki czasu. Dzięki temu zarówno kierowcy, jak i piesi, wiedzą, ile sekund będą czekać na czerwonym świetle, lub kiedy zgaśnie światło zielone.

Inwestycyjne plany miasta
Tuż przed końcem 2019 roku oddano do użytku kolejne inwestycje. W rozpoczynającym się roku prac w różnych częściach miasta ma być jeszcze więcej. Powstaną nowe nawierzchnie ulic i chodników, nowe oświetlenie, drogi rowerowe. Zakończą się także remont Emceku i budowa siedziby Nowego Teatru.

 

TV Słupsk

Pozostałe