Obserwator 13.02.2020

  • 13.02.2020, 17:27
  • TV Słupsk
13_02_obserwator.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
serwis inforrmacyjny

Dziś w Obserwatorze

Bohaterscy dzielnicowi
Natychmiastowa reakcja słupskich dzielnicowych przyczyniła się do uratowania życia niepełnosprawnego mężczyzny, który przebywał w mieszkaniu, w którym wybuchł pożar. Dzielnicowi wiedzieli, że 70-latek ma problemy z chodzeniem i jest głuchoniemy. Do jego mieszkania weszli przez okno i błyskawicznie wyprowadzili mężczyznę na zewnątrz.

Słupskie teatry wyróżnione
„Kupiec wenecki” słupskiego Nowego Teatru uznany został za najlepszy spektakl ubiegłego roku w województwie pomorskim w zestawieniu „Gazety Świętojańskiej”, jednego z najważniejszych pism na Pomorzu zajmującego się kulturą.

Muzeum dziękuje za dary
Niemal 400 rodzinnych pamiątek przekazali mieszkańcy w ostatnich miesiącach Muzeum Pomorza Środkowego. To ponad jedna trzecia wszystkich obiektów, o jakie placówka wzbogaciła się w 2019 roku. Podczas spotkania w Herbaciarni darczyńcy otrzymali podziękowania, a muzeum kolejne pamiątki od słupszczan.

Pójdziemy równymi chodnikami
Kolejne chodnikowe inwestycje planuje miasto na kolejne miesiące. Na ich realizacje do miejskiej kasy trafiają pieniądze z budżetu centralnego. To 50, a nawet 80 procent wartości inwestycji.

Autobusowa jazda po nowemu
Znamy już założenia nowego rozkładu jazdy. Kilka linii ma zniknąć, pojawią się jednak nowe połączenia i nowe przystanki. Z centrum miasta lepiej skomunikowane będzie osiedle Batorego. Mniej autobusów wyjedzie natomiast na trasy w niedziele.

Plany na wakacje
Sezon letni w Ustce jest czasem wyjątkowym. To okres wzmożonego ruchu turystycznego i mnogości imprez sportowo turystycznych. O tych wydarzeniach miasto poinformuje podczas specjalnego spotkania.

Feta dla pań
Chociaż do Dnia Kobiet pozostał blisko miesiąc w Ustce trwają ostre przygotowania. Święto pań w kurorcie trwać będzie kilka dni. Zaplanowano wiele atrakcji.

 

TV Słupsk

Podziel się:


Pozostałe