Obserwator 18.03.2020

  • 18.03.2020, 17:20
  • TV Słupsk
18_03_obserwator.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
serwis informacyjny

Dziś w Obserwatorze

Śmiertelny wypadek
Do tragicznego zdarzenia doszło we wtorek wieczorem we Włynkówku, na trasie ze Słupska do Ustki. W wyniku wypadku, na miejscu zginął 37-letni kierowca audi.  O szczegółach informuje Monika Sadurska, oficer prasowy komendanta miejskiego policji w Słupsku.

Testy na koronawirusa w Słupsku
W Słupsku mają być prowadzone badania na obecność koronawirusa. Z takim wnioskiem do ministra zdrowia wystąpił marszałek województwa pomorskiego. Powstanie dwóch nowych laboratoriów w województwie ma przyspieszyć wykrywalność zakażenia.

Szkoła policji zwalnia tempo
Kilkuset słuchaczy Szkoły Policji w Słupsku wyjechało do macierzystych jednostek. Placówka zawiesiła do odwołania wszystkie kursy.

Dyrektor chce zostać
Michał Tramer, dyrektor Teatru Lalki Tęcza, będzie się ubiegał o drugą kadencję na tym stanowisku. Wcześniej zapowiadał, że to jego ostatni sezon artystyczny w tym teatrze.

Kolejarskie rondo
Niemal gotowe jest już rondo przy ul. Grunwaldzkiej. W jego centralnej części pojawiły się już kolejarskie elementy. Nieprzypadkowo. To rondo nosić będzie imię Kolejarzy Słupskich. Niebawem zostanie ono uroczyście nazwane i otwarte.

Ustka pomaga seniorom
Seniorzy są w grupie największego ryzyka - dla nich zarażenie COVID-19 (koronawirusem) może być szczególnie niebezpieczne. W codziennych obowiązkach, takich jak zakupy, seniorom powinna pomóc rodzina. Do osób samotnych i starszych pomocną dłoń wyciągają Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i Centrum Integracji Społecznej w Ustce.

Restauracje czekają na gości
Choć z powodu zagrożenia epidemicznego lokale gastronomiczne są zamknięte dla gości, nie oznacza to, że nie pracują. Część słupskich restauracji wciąż oferuje dania na wynos. Można je odbierać osobiście lub zamówić z dowozem pod wskazany adres. O tym, jak funkcjonują lokale gastronomiczne, rozmawiamy z Anną Gojżewską, menadżerką jednej ze słupskich restauracji.

 

 

 

TV Słupsk

Podziel się:


Pozostałe