Obserwator 31.03.2020

  • 31.03.2020, 17:18
  • TV Słupsk
31_03_obserwator.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
serwis informacyjny

Dziś w Obserwatorze

Koronawirus w Słupsku i na Pomorzu
Marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk jest zakażony koronawirusem. Wirusa wykryto u jeszcze jednego pracownika urzędu marszałkowskiego, a 47 objęto kwarantanną.

Kara za wyjście z domu
Nawet osiem lat więzienia i mandat w wysokości 30 tysięcy złotych mogą grozić kobiecie, której policjanci nie zastali w domu, a która powinna przebywać w kwarantannie. Każdego dnia funkcjonariusze kontrolują niemal pół tysiąca osób, które zgodnie z zaleceniami muszą pozostawać w domach.

Policja pilnuje odstępów
Funkcjonariusze policji kontrolują autobusy, sprawdzają okolice sklepów i główne trakty pieszych. Wszystko po to, by słupszczanie nie gromadzili się i nie narażali na zakażenie koronawirusem. Są też pierwsze kary finansowe.

Lelewela w jedną stronę
Od wtorku obowiązuje nowa organizacja ruchu na ul. Lelewela. Większa część tej ulicy będzie już tylko jednokierunkowa. Kierowcy powinni szczególnie uważać na oznakowanie, żeby nie pojechać „pod prąd”.

Pomoc psychologiczna w Ustce
Pozostawanie w kwarantannie i odizolowaniu od innych może mieć negatywny wpływ na nasze samopoczucie. Dlatego samorząd Ustki uruchomił bezpłatne wsparcie telefoniczne.

Policja pomaga nie tylko ludziom
Słupska policja, jak się okazuje, w tych trudnych czasach nie pozostaje również obojętna  na los  zwierząt. O tym oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Słupsku Monika Sadurska.

TV Słupsk

Podziel się:


Pozostałe