Obserwator 2020.04.23

  • 23.04.2020, 17:21
  • TV Słupsk
23_04_obserwator.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
serwis informacyjny

Dziś w Obserwatorze

Słupscy strażacy gaszą pożar w Biebrzańskim Parku Narodowym
12 słupskich strażaków wyjechało w środę wieczorem gasić pożar Biebrzańskiego Parku Narodowego. Wchodzą oni w skład Kompanii Gaśniczej „Heweliusz”. Grupą dowodzi st. kpt. Grzegorz Falkowski, zastępca komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Słupsku.

Komisje prawie w komplecie
W Słupsku powołano 44 z 47 obwodowych komisji wyborczych w wyborach prezydenckich. Do wszystkich komisji swoich przedstawicieli delegował tylko komitet wyborczy Andrzeja Dudy. Większość członków komisji uzupełniła ich skład po wskazaniu przez komisarza wyborczego.

Lalki w cyfrowym muzeum
Sto lalek ze zbiorów słupskiego teatru Tęcza trafi do Wirtualnego Muzeum Lalkarstwa. Właśnie trwa ich digitalizacja. Wszystkie lalki są fotografowane tak, byśmy mogli je zobaczyć z każdej strony.

Pięknieją kamienice w centrum
Ponad 20 kamienic odzyskało już dawne piękno dzięki programowi rewitalizacji nieruchomości w starej części Słupska. W sumie remonty obejmą prawie 60 budynków. Część pieniędzy pochodzi z dotacji unijnej, prace sfinansują również wspólnoty mieszkaniowe i miasto.

Aula zamiast kuchni
Okazały, ale niszczejący budynek przy ul. Kozietulskiego przestanie straszyć. Rozpoczęły się prace w gmachu dawnej kuchni i stołówki wojskowej. Powstanie tam nowoczesna aula Akademii Pomorskiej.

Ustecki urząd zdalnie
Urzędy i instytucje w całym kraju pracują zdanie. Nie inaczej jest w Ustce. Mimo pracy na odległość i nie przyjmowania interesantów usteccy samorządowcy nie tracą kontaktu z mieszkańcami.

Centrum na finiszu
Budowa usteckiego Centrum Usług Społecznych już na ostatniej prostej. Centrum ma być gotowe jeszcze przed wakacjami.

TV Słupsk

Podziel się:


Pozostałe