DRAMAT! Szczury niemalże zjadły węża żywcem

  • 25.04.2020, 09:00
  • redakcja TV Słupsk
Szczury niemalże ZJADŁY węża ŻYWCEM - pomogli uczniowie i sklep zoologiczny
loadingŁaduję odtwarzacz...

Uczniowie Technikum Weterynarii przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku włączyli się w akcję pomocy Barf’owi – boa dusicielowi, który po koszmarnych doświadczeniach wymaga długiego leczenia. Na temat jak młodzież pomogła gadowi rozmawiamy z Sandrą Grybisz, uczennicą technikum weterynarii.

Historia Barf’a jest przejmująca. Gad zanim trafił pod odpowiedzialną opiekę Mateusza Kruegera Pakuły, słupszczanina i właściciela specjalistycznego sklepu zoologicznego zajmującego się głównie zwierzętami egzotycznymi oraz pomagających mu uczniów słupskiego Technikum Weterynarii, nie miał szczęścia do poprzedniego „opiekuna”. Wąż był „hodowany” w fatalnych warunkach, bez należytej opieki pozbawionej odpowiedzialności i profesjonalnego podejścia. Zwierzę było trzymane w zbyt małym zbiorniku, bez odpowiednich warunków i karmione było żywymi gryzoniami. Dusiciel był w tym czasie prawdopodobnie chory i osłabiony, pozbawiony apetytu. Paradoksalnie wąż stał się ofiarą wygłodniałego szczura, z którym dzielił niefortunne pomieszczenie. Gad był zjadany żywcem przez swojego „współlokatora” – dla którego był jedynym źródłem pożywienia. W konsekwencji przedstawiciel rodziny dusicieli odniósł wiele poważnych ran.

W złym stanie zdrowotnym zwierzę trafiło pod opiekę Mateusza Kruegera Pakuły, wspomnianego wyżej pasjonata i hodowcy zwierząt egzotycznych. Do akcji pomocy gadowi włączyli się również uczniowie Technikum Weterynarii przy ZSI w Słupsku. Po konsultacji ze specjalistami, młodzież wraz z Panem Mateuszem, podjęła się opieki nad dusicielem. Zwierzęciu podawane są leki przepisane przez weterynarza, zapewniono mu odpowiednie warunki, oczyszczane i pielęgnowane są też rany.

Niestety Barf wymaga długiego leczenia. Trwająca pandemia sprawia, że dostęp do profesjonalnej opieki, leków, czy środków opatrunkowych jest utrudniony. Opiekunowie pragną, by wąż trafił do odpowiedzialnej osoby, do kogoś kto odpowiednio zajmie się gadem i zapewni mu bezpieczeństwo. Więcej wiadomości na temat działalności uczniów i sklepów terrarystycznych na naszym kanale TV Słupsk. Zachęcamy do subskrypcji i klikania dzwoneczka, by być z nami na bieżąco.

redakcja TV Słupsk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Nowa Telewizja Słupsk jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe