Obserwator 2020.04.28

  • 28.04.2020, 17:21
  • TV Słupsk
28_04_obserwator.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...

Dziś w Obserwatorze

Płoną lasy w regionie
W ostatnich dniach strażacy zawodowi i ochotnicy wyjeżdżali do kilku pożarów lasów. Płonęły również łąki i nieużytki. Sytuację pogarsza fakt, że w lasach jest bardzo sucho.

Archeolodzy na bulwarach
W ramach rewitalizacji bulwarów nadrzecznych rozpoczęły się prace archeologiczne. Są one konieczne, bo rejon miasta należy do jednych z najbogatszą historią.

Ratusz ochroni nasze dane
Poczta Polska nie otrzyma danych mieszkańców Słupska przed planowanymi przez rząd korespondencyjnymi wyborami prezydenta kraju. Krystyna Danilecka-Wojewódzka w poniedziałek wydała w tej sprawie oświadczenie.

Areszt za narkotyki
Prawie kilogram amfetaminy i ponad 30 gramów marihuany posiadał zatrzymany przez policjantów kryminalnych z Ustki 31-letni mieszkaniec powiatu słupskiego. Mężczyzna został aresztowany, grozi mu nawet 10 lat więzienia.

Motocykliści bez uprawnień
Słupscy policjanci podczas dwudniowej akcji skontrolowali motocyklistów na terenie miasta i powiatu. Część kierowców nie miała uprawnień do prowadzenia takiego typu pojazdów, zdarzyło się też, że motocykl nie miał ważnego przeglądu technicznego.

Prezydent do maturzystów
Na zakończenie roku szkolnego dla uczniów ostatnich klas szkół średnich prezydent Słupska Krystyna Danilecka-Wojewódzka napisała list do absolwentów i maturzystów. Podkreśla w nim, że tegoroczne egzaminy będą inne niż w poprzednich latach. Wszystko z powodu zagrożenia koronawirusem.

Policjanci z maseczkami do mieszkańców
Słupscy policjanci wraz z pracownikami Starostwa Powiatowego w Słupsku zorganizowali akcję przekazywania środków ochrony osobistej. Wspólnie przekazali mieszkańcom 300 maseczek ochronnych. Mówili także, w jakich okolicznościach należy je nosić.

Marina czeka na żeglarzy
W ramach odmrażania gospodarki i zmniejszania restrykcji sanitarnych Urząd Morski w Gdyni zniósł zakaz w zakresie przemieszczania się jednostek pływających w żegludze krajowej. Można więc żeglować po wodach przybrzeżnych.

TV Słupsk

Podziel się:


Pozostałe