Koronawirus w Ustce. Szkolnictwo i edukacja - co z nimi?

  • 13.05.2020, 10:48 (aktualizacja 13.05.2020, 10:51)
  • redakcja TV Słupsk
Koronawirus w Ustce. Szkolnictwo i edukacja - co z nimi? ninocare / pixabay.com Książki i drzwi

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych w tym roku będzie miała miejsce później. Powód pandemia koronawirusa. Ze zmianami w harmonogramie i w sposobie pracy zmaga się także Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce.

 

Ustecka placówka podobnie jak wszystkie szkoły w Polsce musiała zupełnie zmienić system pracy. Od marca nie odbywają się tradycyjne lekcje, a nauka została przeniesiona w tryb online i prowadzona jest zdalnie przez internet.

Ustecka szkoła ponadpodstawowa stoi także przed kolejnym wyzwaniem będzie to rekrutacja nowych roczników. Proces miał się rozpocząć, ale został przesunięty. Przede wszystkim dlatego, że nie odbyły się jeszcze egzaminy ósmoklasistów. Rekrutacja ma ruszyć w czerwcu i potrwa do początków sierpnia.

Na przyszłych uczniów czekają klasy licealne profilowane, technikum oraz szkoły branżowej. Szkoła prowadzić będzie także nabór dla liceum ogólnokształcącego dla dorosłych.

Na przyszłych uczniów oprócz profilowanych klas czeka wiele innych atrakcji w tym. stypendia starosty słupskiego, darmowe bilety d;a uczniów dojeżdżających, a także atrakcyjne zajęcia m.in. z wykładowcami Akademii Pomorskiej w Słupsku.

redakcja TV Słupsk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Nowa Telewizja Słupsk jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe