Obserwator 2020.05.13

  • 13.05.2020, 19:23
  • TV Słupsk
13_05_obserwator.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
serwis informacyjny

Dziś w Obserwatorze

Napad na sklep w Słupsku
Słupska policja bada sprawę napadu na jeden z osiedlowych sklepów. Sprawca ubrany w maseczkę i czapkę z daszkiem sterroryzował ekspedientkę i zabrał pieniądze z kasy.

Narkotyki w torbie z zakupami
Kryminalni ze Słupska zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który miał przy sobie narkotyki. W reklamówce ukrywał blisko 0,5 kg amfetaminy i 50 tabletek extasy.

Przedsiębiorcy proszą na pomoc
Część przedsiębiorców prowadząca restauracje i puby prosi władze miasta o zwolnienie z poboru akcyzy i opłat za ogródki piwne. Na rezygnację z akcyzy nie ma szans, ale ogródki będą mogły powstać za „symboliczny grosz”.

Mniej połączeń w regionie
Władze powiatu z początkiem maja zawiesiły kolejne kursy łączące podsłupskie miejscowości z miastem. Powód? Brak pasażerów. Od początku pandemii koronawirusa zawieszono ponad dwie trzecie podmiejskich połączeń.

Osiedlowe konsultacje
Miasto ogłosiło konsultacje społeczne przed rozpoczęciem dwóch inwestycji na osiedlu Zachód. Urzędnicy pytają mieszkańców o zdanie przed planowaną przebudową ulic Kaczmarskiego i Przybory.

Komunie od wiosny do jesieni
Z powodu obostrzeń sanitarnych związanych z pandemią zmieniły się terminy pierwszych komunii świętych. Część parafii w regionie zorganizuje je jeszcze w maju, inne przełożyły ja na czerwiec lub nawet na jesień. Ale można się też umówić na indywidualne uroczystości.

Powrót Biura Obsługi Klienta
Biuro Obsługi Klienta w Wodociągach Słupsk wznowiło swoją działalność. W placówce przy ul. Orzeszkowej ponownie przyjmowane są wpłaty i prowadzone są rozliczenia za świadczone usługi.

Ustecka szkoła w dobie koronawirusa
Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych w tym roku będzie miała miejsce później. Powód-pandemia koronawirusa. Ze zmianami w harmonogramie i w sposobie pracy zmaga się także Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce.

 

TV Słupsk

Podziel się:


Pozostałe