Obserwator 2020.05.14

  • 14.05.2020, 17:18
  • TV Słupsk
14_05_obserwator.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
serwis informacyjny

Dziś w Obserwatorze

Miasto pomaga hematologii
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku otrzymał od miasta 50 tysięcy złotych na zakup separatora komórkowego na potrzeby Oddziału Hematologicznego i Transplantacji Szpiku. Umowę w tej sprawie podpisała prezydent miasta, wcześniej na takie wsparcie zgodzili się radni.

Kto wybuduje słupski węzeł
Jest szansa, że jeszcze w tym roku rozpoczną się pierwsze prace przy tworzeniu węzła transportowego przy ul. Towarowej. Zarząd Infrastruktury Miejskiej ogłosił właśnie przetarg na zaprojektowanie i przeprowadzenie tej inwestycji. Prace kosztować będą nawet 40 milionów złotych i będą dofinansowane z budżetu unijnego.

Rowerem wzdłuż Pomorza
Miasto chce stworzyć niemal 900 metrów drogi rowerowej. Połączy ona centrum ze ścieżkami znajdującymi się na terenie sąsiednich gmin, które prowadzą do międzynarodowej trasy rowerowej. Zarząd Infrastruktury Miejskiej już ogłosił przetarg w tej sprawie.

Działki znowu w modzie
Ogrody działkowe wróciły do mody. Koronawirus pokrzyżował wakacyjny plany wielu mieszkańców. Alternatywą dla Grecji, Chorwacji czy Hiszpanii coraz częściej jest kilkusetmetrowa działka na obrzeżach miasta.

Rejs na platformie
Filmy znajdujące się w repertuarze słupskiego kina Rejs będzie można na platformie MOJEeKINO.PL. Utworzyło ją Stowarzyszenie Kin Studyjnych, którego członkiem jest również Rejs. Platforma zacznie działać 21 maja.

Modlitwa na dwa chóry
Do sieci trafiło właśnie najnowsze nagranie Młodzieżowego Chóru Kantele z I LO, nauczycielskiego chóru Academia Musica i gości. Niemal osiemdziesiąt osób wspólnie, choć osobno, zaśpiewało modlitwę „Ojcze nasz” do muzyki Stanisława Moniuszki pod dyrekcją Jolanty Otwinowskiej.

Dzieci wrócą do żłobka i przedszkoli
18 maja pracę wznowi żłobek w Ustce, a niespełna tydzień później dzieci wrócą do przedszkoli. Otwarcie placówek dla najmłodszych ma charakter pilotażowy.

Wystartowała biblioteka w Ustce
Po długiej przerwie w działalności Biblioteka Miejska w Ustce otworzyła swoje drzwi dla czytelników. Od 11 maja znowu można wypożyczać książki, audiobooki, filmy i czasopisma.

 

TV Słupsk

Podziel się:


Pozostałe