Obserwator 2020.05.19

  • 19.05.2020, 17:18
  • TV Słupsk
19_05_obserwator_poprawiony.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
serwis informacyjny

Dziś w Obserwatorze

Podejrzani o podpalenia przesłuchani
Czterech młodych mężczyzn w wieku od 19 do 25 lat zatrzymała słupska policja. Podejrzewani sa oni o serie podpaleń, do której doszło w weekend w centrum miasta. Płonęły samochody, wózek dziecięcy, piwnica. Jedną z kamienic trzeba było ewakuować.

Policjanci zabrali 8 praw jazd w dzień
145 razy interweniowali policjanci słupskiej drogówki podczas prowadzonych działań pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Z powodu przekroczenia prędkości policjanci ukarali 52 osoby i zatrzymali 8 praw jazdy. Ponadto mundurowi pracowali przy 5 kolizjach, zatrzymali 5 dowodów rejestracyjnych, ujawnili nieubezpieczony pojazd i wyeliminowali z drogi nietrzeźwego kierującego.

Restauracje ponownie otwarte
Już nie tylko na wynos, ale również w lokalu i w ogródku – od początku tygodnia ponownie można zamówić dania i napoje w restauracji. Obowiązuje reżim sanitarny, a miejsc dla gości jest znaczni mniej niż przed wybuchem pandemii. Restauratorzy liczą jednak na klientów, a ci powoli wracają do lokali.

Fryzjerzy znowu strzygą
Po ponad dwóch miesiącach, z początkiem tygodnia ponownie otworzyły się salony fryzjerskie. To trzeci etap odmrażania gospodarki. W niektórych salonach w ciągu jednego dnia kalendarze zapełniły się wizytami na najbliższe trzy tygodnie. Fryzjerów i klientów obowiązują jednak wytyczne sanitarne, a koszty usług poszły w górę.

Umorzony błąd w wyborach do Senatu
Prokuratura Rejonowa w Słupsku umorzyła postępowanie w kwestii wyborów do senatu. Chodzi o błąd w jednej z miejskich komisji.

Amfetamina schowana w pufie
Przechowywanie narkotyków w dziwnych miejscach zaczyna być słupską tradycją. Kilka dni temu informowaliśmy o trzymaniu amfetaminy w siatce z zakupami. Teraz policjanci znaleźli ponad 350 gram tej substancji w pufie 36-letniego słupszczanina.

Ratusz znowu dla mieszkańców
Ustecki ratusz otworzył się dla mieszkańców. Urząd nadal pracował będzie jednak w trybie szczególnym, w systemie ograniczonej dostępności. Sprawy pilne, wymagające obecności w Urzędzie będzie można załatwić przy zachowaniu odpowiednich odległości i minimalnym kontakcie z innymi interesantami.

Mistrz wypoczynku
Ustka rusza z nową kampanią. W akcji Zostań mistrzem wypoczynku może wziąć udział wszyscy, którzy odpoczywają w naszym kurorcie.

 

TV Słupsk

Podziel się:


Pozostałe