Obserwator 2020.07.01

  • 01.07.2020, 17:21
  • TV Słupsk
01_07_obserwator.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
serwis informacyjny

Dziś w Obserwatorze

Przystań dla niepełnosprawnych
Przedsiębiorstwo Społeczne Przystań ma w końcu własną siedzibę. W obiekcie przy ul. Gdyńskiej młode niepełnosprawne osoby nie tylko pracują, ale również się usamodzielniają. Obiekt został właśnie oficjalnie otwarty.

Miasto chce zatrzymać wodę
Władze Słupska chcą zbudować w mieście trzy zbiorniki retencyjne. Jeden podziemny i dwa naziemne. Wszystko po to, żeby zatrzymać wodę w mieście, ale też by zapobiec zalewaniu ulic przez ulewne deszcze.

Reklamowe porządki w mieście
Od początku roku w mieście obowiązuje tak zwana uchwała reklamowa. Reguluje ona to, gdzie i jak można wieszać banery, billboardy czy szyldy. Ci, którzy nie dostosują się do przepisów mogą zapłacić kary, bo urzędnicy zapowiadają kontrole.

Kolejny charytatywny challenge
Kwitnie moda na charytatywne challenge, czyli wyzwania. Polega ona na tym, że jakaś grupa społeczna, instytucja lub nawet osoba prywatne wyznacza jakieś zadanie do spełnienia, które wykonuje najpierw sama, a następnie nominuje do jego kontynuacji inną grupę społeczną, instytucję lub osoby prywatne.

Kąpielisko już czynne
Od soboty słupszczanie mogą korzystać z jedynego w mieście strzeżonego kąpieliska w parku im. Józefa Trendla przy ul. Arciszewskiego. W pierwszy weekend z tej formy wypoczynku skorzystało kilkaset osób.

Zróbmy sobie plac zabaw
Przy ul. Mikołajskiej, w pobliżu żłobka powstanie plac zabaw dla dzieci. Miasto ma pomysł, ale czeka na opinię mieszkańców. Konsultacje w tej sprawie potrwają do przyszłego poniedziałku. Sama inwestycja zrealizowana zostanie po wakacjach.

Dwa jubileusze
Setne urodziny świętował ustczanin dr Władysław Przybył. Dodatkowo podczas urodzinowego spotkania burmistrz Jacek Graczyk wręczył Krystynie i Władysławowi Przybył medale "Za długoletnie pożycie małżeńskie" - małżeństwo przeżyło wspólnie już 70 lat!

TV Słupsk

Podziel się:


Pozostałe