Obserwator 2020.07.02

  • 02.07.2020, 17:18
  • TV Słupsk
02_07_obserwator_ok.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
serwis informacyjny

Dziś w Obserwatorze

Węzeł (na początek) mniejszy
Trwa przetarg na budowę węzła transportowego w Słupsku. Będzie on nieco mniejszy niż początkowo zakładano. Miasto wciąż jednak rozmawia z kolejowymi spółkami o udostępnieniu terenu, na którym mają powstać między innymi parking i droga biegnąca w kierunku ul. Sobieskiego.

Strażnicy znowu pilnują porządku
Wojewoda pomorski zniósł podporządkowanie słupskiej straży miejskiej policji w ramach przeciwdziałania koronawirusowi. To oznacza, że strażnicy wrócili do pilnowania porządku na chodnikach i podwórkach. W weekendy robić to będą również z policjantami.

Stadion bardziej nowoczesny
Prawie trzy miliony kosztować będzie gruntowna modernizacja stadionu przy ul. Zielonej w Słupsku. Prace podzielone zostaną na dwa etapy, pierwszy rozpocznie się po wakacjach. Pieniądze na tę inwestycję pochodzą z rekompensaty za wybudowanie tarczy antyrakietowej w Redzikowie.

Napraw sobie rower
Trzy samoobsługowe stacje naprawy rowerów pojawiły się w różnych częściach miasta. Już mogą z nich korzystać właściciele jednośladów, ale również wózków.

Powalczyli sportowcy
Doskonale w mistrzostwach Pomorza w lekkoatletyce spisali się gospodarze z Akademii Młodego Lekkoatlety w Słupsku. Zawody rozegrano na stadionie 650-lecia.

Szachowe zmagania
Damian Wenelski zwyciężył w kolejnych zawodach szachowych. W świetlicy Polskiego Związku Niewidomych przy Al. H. Sienkiewicza odbył się 2 turniej VIII edycji Grand Prix miasta Słupska w szachach szybkich P-15.

Koncert na początek
To była pierwsza taka impreza w Ustce w dobie koronawirusa. Na placu przed domem kultury zaprezentowali się młodzi wokaliści.

TV Słupsk

Podziel się:


Pozostałe