Obserwator 2020.07.22

  • 22.07.2020, 18:38
  • TV Słupsk
22_07_obserwator_popr.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
serwis informacyjny

Dziś w Obserwatorze

Rekordowe zakażenia
Rekordowa liczba zakażeń koronawirusem w Słupsku i regionie. Nowe ognisko tego patogenu pojawiło się w jednej z podusteckich firm.

Teleopieka dla seniorów
Osoby starsze mieszkające w centrum Słupska mogą skorzystać z Teleopieki. Dzięki temu stan ich zdrowia będzie na bieżąco kontrolowany, a jeśli sytuacja będzie tego wymagać, senior uzyska natychmiastową pomoc.

Remont ulicy za tarczę
Ulica Zygmunta Augusta na słupskim Zatorzu w końcu doczeka się kompleksowej przebudowy. Zarząd Infrastruktury Miejskiej ogłosił już przetarg na jej remont. Wykonawcę tej inwestycji poznamy z końcem miesiąca. Pieniądze na przebudowę pochodzić będą z rządowej rekompensaty za budowę tarczy antyrakietowej w Redzikowie. Nową ulicą Zygmunta Augusta kierowcy pojadą jesienią przyszłego roku. O szczegółach mówi Tomasz Orłowski z Zarządu Infrastruktury Miejskiej.

Mostek zamknięty, bo w przebudowie
Spacerowicze od środy przez najbliższe dwa miesiące nie przejdą mostkiem przy Młynie Zamkowym. Przeprawa została zamknięta, trwa jej generalny remont. Potem odnowione będą dwa pobliskie mosty.

Nadmorskie pojedynki pięściarzy
Słupscy pięściarze i ich goście walczyli na usteckiej promenadzie. W kurorcie miała miejsce Pięściarska sobota z Energą.

Ustczanie debatują o klimacie
O tym jak zmienia się klimat i jakie ma to znaczenia dla Ustki będą debatować mieszkańcy kurortu. Do końca miesiąca trwać będą konsultacje społeczne na temat projektu „Miejskiego Planu Adaptacji do zmian klimatu dla Gminy Miasto Ustka”.

TV Słupsk

Podziel się:


Pozostałe