Obserwator 2020.08.05

  • 05.08.2020, 17:21
  • TV Słupsk
05_08_obserwator.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
serwis informacyjny

Dziś w Obserwatorze

Zakończyła się przebudowa ulicy Legionów Polskich i fragmentu ul. Zaborowskiej na słupskim Osiedlu niepodległości. Nowymi drogami mogą już jechać kierowcy, tam również przebiega trasa autobusów linii numer 15.

Na co wydać niemal 3 miliony 200 tysięcy złotych? O tym zdecydują słupszczanie, głosując na przyszłoroczny budżet obywatelski. Propozycje inwestycji i wydarzeń zgłaszać będzie można od 20 sierpnia. Głosowanie potrwa w pierwszej połowie listopada.

Kierowcy muszą się przygotować na utrudnieniach w ruchu, szczególnie na ulicach Kniaziewicza i Małachowskiego. Jeszcze w tym tygodniu rozpocznie się ich przebudowa. Powstanie między innymi nowa nawierzchnia dróg i chodników.

Prace uczniów klas fotograficznych drzewniaka oglądać można na Skwerze Pierwszych Słupszczan. Fotografie – pastisze znanych dzieł malarskich – powstały w czasie pandemii.

Zniczodzielnie pojawiły się na obu słupskich cmentarzach. To stojaki i regały na znicze i narzędzia. Każdy odwiedzający nekropolie będzie mógł z nich skorzystać za darmo.

Jak co roku, w połowie sierpnia Ustka zaprasza na Dożynki Rybne – Święto Ustki. Organizatorzy zapewnili jak zwykle wiele atrakcji.

TV Słupsk

Podziel się:


Pozostałe