Obserwator 2021.03.18

  • 18.03.2021, 18:07
  • TV Słupsk
18-03-obserwator.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
serwis informacyjny

Dziś w Obserwatorze

Ratusz dla umówionych
Od czwartku, aby załatwić niemal wszystkie sprawy w słupskim ratuszu, trzeba najpierw umówić się z urzędnikiem na konkretny termin wizyty. To obostrzenia wprowadzone z związku z wciąż rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem w mieście. Dodatkowo rząd wprowadza kolejny lockdown z całym kraju, co oznacza spore zmiany dla najmłodszych uczniów i ich rodziców.

Gminy nie chcą do miasta
Władze gmin Słupsk i Kobylnica są przeciwne planom słupskim radnym, którzy po raz kolejny zastanawiają się nad powiększeniem granic miasta kosztem tych gmin. To reakcja wójtów na decyzję słupskich radnych o powołaniu specjalnej komisji.

Morska za tarczę
Do drugiego kwietnia potrwają konsultacje społeczne w sprawie projektu przebudowy ulicy Morskiej w Słupsku. To jedna z wielu inwestycji, jakie powstaną za pieniądze z rządowych rekompensat za tarczę antyrakietową w Redzikowie.

Orkiestra policzona
Ponad 200 tysięcy złotych zebrał słupski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podczas 29. finału, który odbył się 31 stycznia. Tegoroczny wynik jest o 50 tysięcy złotych niższy niż w ubiegłym roku. Rekordowe natomiast było zainteresowanie aukcjami.

Kolejne maseczki dla mieszkańców
Ustka otrzymała od wojewody pomorskiego jednorazowe maseczki. Są one przeznaczone dla najbardziej potrzebujących mieszkańców.

Nabór do ZSOiT
Klasy hotelarzy, gastronomików, automatyków, a także ogólnokształcące i mistrzostwa sportowego, do tego doskonała baza dydaktyczna – to tylko część oferty Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych. Ustecka placówka rozpoczęła właśnie nabór uczniów na przyszły rok.

TV Słupsk

Podziel się:


Pozostałe