POSZERZENIE ZIELONEJ GÓRY TO STRZAŁ W 10 | Ratusz dla Ciebie Marzec 2022 Film Dokumentalny Słupsk

  • 13.03.2022, 20:00
  • redakcja TV Słupsk
loadingŁaduję odtwarzacz...
Zielona Góra uchodzi za perłę Ziemi Lubuskiej i polską stolicę wina. Miasto jest obecnie jednym z najprężniej rozwijających się w kraju. Jest także szóstą aglomeracją miejską w Polsce pod względem powierzchni. Jest większa nawet od Poznania i Gdańska.

ednak jeszcze kilka lat temu tak nie było. Zielona Góra podobnie jak wiele innych, byłych miast wojewódzkich traciła perspektywy na rozwój. Wielu mieszkańców wyprowadziło się do okalającej miasto gminy wiejskiej Zielona Góra, brakowało terenów pod inwestycje.

Podobnie jak Zielona Góra postąpił Słupsk jeszcze na etapie przygotowań do poszerzenia granic miasta. Przede wszystkim przeprowadzono niezbędne analizy społeczne, socjologiczne, demograficzne i historyczne.

 

Program przygotowała redakcja TV Słupsk.

Zdjęcia: TV Słupsk

Montaż: Jakub Karnicki

Lektor: Mateusz Skulski

redakcja TV Słupsk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Nowa Telewizja Słupsk jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe