Sprawą zabójstwa zajmowali się kryminalni ze Słupska oraz Komendy Wojewódzkiej w Gdańsku. Po żmudnym śledztwie zatrzymano trzy osoby. 36- letni mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa i znieważenia zwłok. Jego 44-letni kompan odpowie za utrudnianie postępowania karnego, pomagając podejrzanemu uniknąć odpowiedzialności poprzez m.in. zacieranie śladów zbrodni. Odpowie także za znieważenie zwłok. Z kolei zatrzymana przez policjantów 49- letnia kobieta usłyszała zarzut niezawiadomienia o przestępstwie, mimo że wiedziała o zbrodni.
Jak ustalili śledczy do zabójstwa doszło w grudniu 2023 roku. Ciało 60-latka przeleżało w mieszkaniu do lipca 2024. Policję powiadomili sąsiedzi, którzy nie mogli nawiązać kontaktu z sąsiadem, a jego mieszkania wydobywał się przykry zapach. Policjanci, którzy wspólnie ze strażakami weszli do mieszkania znaleźli w wannie zwłoki pozbawione wnętrzności.
Śledczy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, przy współpracy z funkcjonariuszami z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku, prowadzili działania operacyjne i dochodzeniowo-śledcze. Ustalono możliwy przebieg zdarzenia oraz relacje między ofiarą a podejrzanymi. Policjanci przeprowadzili dziesiątki przesłuchań, przeanalizowali zapisy z kamer monitoringów, a także przeprowadzili szczegółową rekonstrukcję miejsca zbrodni.
Wobec podejrzanych mężczyzn sąd zastosował środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania. Kobieta została objęta dozorem Policji.