Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wykonawcy ekspresówki wybrani
Wykonawcy ekspresówki wybrani

Wiadomo już kto i kiedy wybuduje odcinek drogi ekspresowej S6 między Słupskiem a Koszalinem. Inwestycja w sumie kosztować będzie niemal miliard 400 milionów złotych. Pierwsza jej część ma zostać oddana do użytku za dwa lata.

Wczoraj, 16:43
Drożej za mieszkania komunalne
Drożej za mieszkania komunalne

Od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych miesięcznie wzrosną od przyszłego roku czynsze za mieszkania komunalne w Słupsku. To skutki przyjętego wiosną tego roku nowego programu gospodarowania zasobami komunalnymi. Niezależnie od tego wyższe są również zaliczki za ciepło systemowe. Te opłaty wprowadzono już w październiku.

Wczoraj, 16:10
Uczniowie zbudowali samochód
Uczniowie zbudowali samochód

Dwa tygodnie wystarczyły uczniom słupskiego mechanika na zaprojektowanie i zbudowanie samochodu. Pojazd powstał podczas praktyk, na które młodzież wyjechała do Niemiec. Uczniowie już wrócili do szkoły, być może uda się również sprowadzić ich auto.

Wczoraj, 15:57
10 lat KAWON-u
10 lat KAWON-u

Klub Aktywności i Wsparcia Osób Niepełnosprawnych KAWON świętuje 10-lecie istnienia. Podczas jubileuszowego spotkania były prezenty, życzenia, występy artystyczne i plany na kolejne aktywności.

Wczoraj, 15:39
Nagrody za ogródki i balkony
Nagrody za ogródki i balkony

Autorów 12 najbardziej ukwieconych i zadbanych balkonów i ogrodów nagrodzili urzędnicy słupskiego ratusza w czwartej edycji konkursu „Pokaż swój zielony balkon lub ogródek podwórkowy”. Nagrodami były rośliny ozdobne, zarówno kwiaty, jak i drzewa, a także sprzęt ogrodniczy.

Wczoraj, 15:02
Ustczanie wybrali zadania
Ustczanie wybrali zadania

Aż cztery zadania w ramach Budżetu Obywatelskiego w przyszłym roku zrealizuje Ustka. W głosowaniu wzięło udział blisko 900 mieszkańców.

Wczoraj, 14:57
Boisko poprawione
Boisko poprawione

Wykonawca zbiornika retencyjno-rozsączającego znajdującego się na boisku rolniczaka przy ul. Szczecińskiej, wykonał dodatkowy drenaż jego nawierzchni i otoczenia. Dzięki temu deszczówka nie będzie już zalewać tego terenu. A tak zdarzyło się dwukrotnie podczas ostatnich kilku tygodni.

05.10.2022 16:15
Studenci częściowo zdalnie
Studenci częściowo zdalnie

Na Akademię Pomorską w Słupsku po wakacyjnej przerwie wrócili studenci. Tych pierwszorocznych jest nieco ponad dwa tysiące. Nie tylko z regionu, ale również z krajów Europy Wschodniej, Azji, a nawet Afryki. Wiele jednak wskazuje na to, że nie cały rok akademicki studenci spędzą w murach uczelni. Wszystko przez oszczędności.

05.10.2022 15:54
Nowy klub sportowy w mieście
Nowy klub sportowy w mieście

Turniej tenisowy oraz festyn rodzinny oficjalnie otworzyły nowy, słupski Klub Sportowy Perla. Przy ul. Europejskiej powstał kompleks kortów tenisowych.

05.10.2022 15:31
Mistrz Polski w boksie
Mistrz Polski w boksie

Mistrzem Polski Młodzików w boksie został Sebastian Sasko. Zawodnik Słupskiego Klubu Bokserskiego Energa Czarni był bezkonkurencyjny w Mistrzostwach Kraju, które rozegrano w Bytowie.

05.10.2022 15:01
Reklama