Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Radni na sesji
Radni na sesji

Miejscami bardzo gorąca była dyskusja słupskich radnych podczas środowej sesji. Radni zdecydowali między innymi o podwyżce opłat za wywóz śmieci oraz wyżywienie dzieci w żłobkach.

Wczoraj, 16:58
Autobusy będą, ale inne
Autobusy będą, ale inne

Powiat słupski nie kupi czterech małych autobusów, na które dostał pieniądze z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Pieniądze na szczęście nie przepadną. A tabor powiatowego przewoźnika i tak się powiększy, ale już za pieniądze z innego programu.

Wczoraj, 16:41
Fachman dla seniora
Fachman dla seniora

Osoby starsze, niepełnosprawne i samotne mogą uzyskać pomoc fachowca. Złota rączka drobne prace naprawcze wykona bezpłatnie. Wystarczy tylko zadzwonić i umówić się na wizytę fachmana.

Wczoraj, 16:29
Seniorzy tylko z kartą
Seniorzy tylko z kartą

Już niemal 18 tysięcy słupszczan złożyło wniosek o wydanie karty mieszkańca. Wśród nich jest kilka tysięcy seniorów, również tych powyżej 70. roku życia. I właśnie tej grupy dotyczyć będą zmiany w komunikacji miejskiej, które wejdą w życie już w najbliższy weekend.

Wczoraj, 16:10
Medycyna pracy w jednym miejscu
Medycyna pracy w jednym miejscu

Tylko na ul. Wojska Polskiego będą się mieściły gabinety medycyny pracy Samodzielnego Publicznego Miejskiego Zakładu Opieki Zdrowotnej. Pacjenci wszystkie badania będą mogli zrobić szybciej, bo w jednym miejscu.

Wczoraj, 15:58
Biznes i samorząd znowu przy jednym stole
Biznes i samorząd znowu przy jednym stole

Po covidowej przerwie reaktywowano Usteckie Śniadania Biznesowe. Przy wspólnym stole na śniadaniu spotykali się przedstawiciele miejscowego biznesu i samorządowcy. Wspólnie dyskutowali o możliwościach rozwoju miasta, a także o problemach miejscowych przedsiębiorców.

Wczoraj, 15:32
Rocznicowe obchody
Rocznicowe obchody

Przedstawiciele władz miasta i województwa, kombatanci, wojskowi i mieszkańcy Słupska uczcili we wtorek 83 rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego i Szarych Szeregów.

28.09.2022 17:14
Kara dla przewoźnika
Kara dla przewoźnika

33 tysiące złotych kary musi zapłacić Miejski Zakład Komunikacji za niezrealizowane kursy w sierpniu. Karę naliczył Zarząd Infrastruktury Miejskiej. W poprzednim miesiącu nie odbyło się około 260 kursów. We wrześniu takich przypadków było dużo mniej. Problemem jest brak kierowców.

28.09.2022 17:01
Trudny przyszłoroczny budżet
Trudny przyszłoroczny budżet

Choć do końca roku zostały jeszcze trzy miesiące, władze miasta już pracują nad budżetem na przyszły rok. A ten będzie wyjątkowo trudny, bo dochodów będzie mniej, a koszty zapowiadają się wyjątkowo duże.

28.09.2022 16:54
Pomnik zdewastowany
Pomnik zdewastowany

Nieznani sprawcy uszkodzili pomnik wołyński na słupskim starym cmentarzu. To już trzecie takie zdarzenie w ciągu trzech miesięcy. Zarządca cmentarza zgłasza spawy policji, winnych poprzednich aktów wandalizmu jednak nie znaleziono.

28.09.2022 16:25
Reklama