Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów od 1 stycznia Słupsk będzie większy. W granice miasta zostaną włączone sąsiednie Bolesławice.
Jednym z problemów związanych z włączeniem wsi w struktury miasta będą nazwy ulic. W kilkunastu przypadkach pokrywają się. Nie dopuszczalne jest, aby w jednej miejscowości były takie same nazwy dwóch ulic. Dlatego czekają nas zmiany. Na tymi już pracuje specjalny zespół w słupskim ratuszu.
Na razie nie wiadomo, które konkretnie ulice zmienią swoje nazwy, czy w Bolesławicach, czy w mieście. Samorząd planuje temat skonsultować z mieszkańcami. Zmiana nazw ulic nie wiąże się z kosztami dla mieszkańców, nie będą także musieli zmieniać zapisów w księgach wieczystych.