Wspólnie ze Szwajcarią dla lepszego i bezpiecznego Słupska”, który dofinansowany jest przez Fundusze Szwajcarskie wspierające zmniejszanie różnic gospodarczych i społecznych w Unii Europejskiej oraz budżet państwa.
Wydarzenie zainaugurowało otwarcie galerii na Starym Rynku, a właściwie swoistego pleneru malarskiego. Bowiem członkowie Klub Plastyka Amatora im. Stefana Morawskiego rozstawili swoje sztalugi i tworzyli swoje prace na oczach przechodniów. Była to doskonała okazja do porozmawiania z plastykami o ich pasji i samym procesie tworzenia.
Punktem kulminacyjnym wydarzenia była jednak potańcówka. Do tańca przygrywała Kapela znad Słupi i Marian Szarmach.
Organizatorami zabawy był Słupski Ośrodek Kultury oraz Miasto Słupsk.