Część złożonych wniosków została rozpatrzona negatywnie. Dokładnie odmówiono sprzedaży 120 lokali. Głównym powodem było to, że lokalne nie podlegały bonifikacie, bo nie były w stu procentach w zasobach komunalnych lub najemcy sami rezygnowali z zakupu.
Jak podkreślają władze Słupska proces rozpatrywania wniosków idzie zgodnie z założeniem i nie można go przyspieszyć. Procedura jest czasochłonna i wymaga wielu analiz w tym stanu technicznego lokalu i jego wyceny.
Celem wprowadzenia bonifikaty było wyjście miasta ze struktur wspólnot mieszkaniowych. Dzięki temu samorząd nie będzie musiał dokładać do remontów budynków należących do wspólnot, a w których był jedynie udziałowcem.