Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Szachiści grali w słupskim starostwie

Podziel się
Oceń

Nikita Semenukha student AP z Chersonia zwyciężył w Otwartych Mistrzostwa Powiatu Słupskiego w Szachach Szybkich o Puchar Starosty Słupskiego.
Kliknij aby odtworzyć

W zawodach udział wzięło 68 zawodników z północy kraju. Zwycięzca zdobył 8,5 pkt w 9 grach. Wśród kobiet najlepsza była Julia Pakuła z Gdańska. Natomiast najlepszym zawodnikiem z powiatu słupskiego, a także w rywalizacji do 14 roku życia został Jakub Protas z Olimpijczyka Kwakowo. Karol Śliz z Hetmana Koszalin uzyskał wyróżnienie najlepszego juniora. W klasyfikacji do lat 12 zwyciężył Stanisław Korszański UKS Korona Gdańsk, a do 8 lat Borys Perło ze Słupskiej Akademii Szachowej.  Turniej w sali obrad rady powiatu słupskiego był wielkim powrotem szachistów do zabytkowego budynku. W 1989 roku obyła się tam najważniejsza szachowa impreza w Polsce, czyli mistrzostwa kraju. Kolejne wielkie emocje szachowe już w najbliższą niedzielę. Tym razem nie tylko szachiści, ale wszyscy chętni będą mogli pobawić się w Parku Kultury i Wypoczynku w ramach Letniej Akademii Szachowej.