Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Biegowe Grand Prix Ustki

Podziel się
Oceń

Patryk Błaszczyk wygrał pierwszy w tym roku bieg w ramach Grand Prix Ustki. Podczas towarzyszącego biegowi marszu nardic walking najszybszy był Piotr Brzozowski. W ramach grand prix marsze i biegi odbędą się jeszcze w sierpniu i w październiku.
Kliknij aby odtworzyć

Na starcie pierwszego w tym roku marszu nordic walking stanęło około 20 zawodników. Do pokonania mieli dystans 5 kilometrów. Miejsce startu wyznaczono po zachodniej stronie Ustki, tuż przy kładce. Stamtąd uczestnicy marszu przeszli na stronę wschodnią, trasa prowadziła plażą, następnie leśnymi ścieżkami i Traktem Solidarności, a meta znajdowała się w centralnym miejscu promenady. Jako pierwszy na metę przyszedł Piotr Brzozowski, przed Jackiem Maślanką i Bogumiłem Gortatem. W śród pań najszybsza była Agnieszka Brzezińska, a tuż za nią linię mety przekroczyły Saturnina Wilkołek-Szudarska i Sylwia Kocoń.
Po marszu przyszedł czas na bieg na dystansie 10 kilometrów. Ponad 100 zawodników z Pomorza Środkowego również wybiegło sprzed kładki po zachodniej stronie Ustki, by po kilkudziesięciu minutach zakończyć dystans na wschodniej promenadzie.
Bieg wygrał Patryk Błaszczyk, drugi był Piotr Drwal, a trzecie miejsce zajął Adrian Kępka. Wśród pan triumfowała Kaja Delewska przed Agnieszką Konkel i Dorotą Hordejuk.
Dla wszystkich uczestników marszu i biegu organizatorzy przygotowali pamiątkowe medale i pakiety finiszera, poczęstunek, a dla najlepszych również statuetki i nagrody rzeczowe oraz finansowe. Kolejne zawody w ramach Grand Prix Ustki odbędą się 13 sierpnia, a finałowe wydarzenia zaplanowano na 15 października.