News will be here

Finał biegiem i z kijkami

Podziel się
Oceń

Silny wiatr, niska temperatura i opady deszczu, a miejscami nawet gradu nie zniechęciły uczestników zawodów do stanięcia na starcie najpierw marszu, a następnie biegu. Z kijkami na trasę liczącą ponad 4,5 kilometra wyruszyło ponad 20 osób.
Kliknij aby odtworzyć

Wśród panów pierwszy na mecie był Piotr Brzozowski, który dystans pokonał w 37 minut i 24 sekundy. Wśród pań najszybsza z wynikiem 43 minuty 38 sekund była Monika Knitter.
Na starcie biegu na 10 kilometrów pojawiło się ponad sto zawodniczek i zawodników z całego regionu, ale także z województwa zachodniopomorskiego, a nawet z innych regionów Polski. Faworyci nie zawiedli. Patryk Błaszczyk na pokonanie trasy potrzebował 34 minut i 46 sekund. Na dalszych miejscach przybiegli Piotr Drwal i Paweł Iwan. Wśród pań najszybsza była Kaja Delewska, która 10 kilometrów przebiegła w 40 minut i 43 sekundy. Na odium stanęły także Kamila Domarus i Agnieszka Konkel.
Ponieważ to były już trzecie i zarazem ostatnie w tym sezonie biegi, po czerwcowych i sierpniowych, podsumowano cały cykl Grand Prix. W klasyfikacji pań zwyciężyła Kaja Delewska, a wśród panów triumfował Patryk Błaszczyk.
Organizatorzy wręczyli także statuetki w poszczególnych kategoriach wiekowych. Kolejne wydarzenia w ramach biegowego Grand Prix Ustki odbędą się wiosną przyszłego roku.