Podziel się
Oceń

W minioną sobotę Energa Gryf podejmował Grom Nowy Staw na stadionie przy ulicy Zielonej.
Kliknij aby odtworzyć

Od początku spotkania Słupszczanie dominowali indywidualnymi akcjami stwarzając zagrożenie pod bramką rywali. Natomiast to goście wyszli na prowadzenie po bramce z rzutu wolnego w 9. minucie meczu. Do przerwy rezultat spotkania nie uległ zmianie a Gryfitom ciężko było przebić się przez zwartą defensywę Gromu. Na drugie 45 minut zawodnicy Energa Gryf wyszli jeszcze bardziej zmotywowani i głodni wyniku. 5 minut po rozpoczęciu drugiej połowy w polu karnym sfaulowany został Wiktor Ciechański. Do jedenastki podszedł Fabian Słowiński, który pewnym strzałem w środek bramki wyrównał wyniki spotkania. Od tego momentu było jeden do jednego, a podopieczni Krzysztofa Mullera nie spoczęli na laurach. W 62. minucie po dośrodkowaniu Wiktora Ciechańskiego piłkę głową do bramki skierował ponownie Fabian Słowiński. Wynik 2:1 utrzymał się już do końca spotkania, a Gryfici cieszyli się z kolejnego ważnego zwycięstwa. Dzięki tej wygranej Słupszczanie zajmują pierwsze miejsce w tabeli mając tyle samo punktów co drugi Jaguar Gdańsk.